Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Férfiak és a lovaglás?

Férfiak és a lovaglás?

Figyelt kérdés

Lenne egy érdekes kérdésem, de kérlek ne röhögjetek ki, mert komoly kérdésnek szánom!Én nő vagyok, és van egy férfi lovas tanítványom, kezdő még teljesen csak az alapokat tanulja, de mindig arra panaszkodik hogy kényelmetlen neki "ott". Főleg ügetésben, de lépésben se túl jó.Mivel nő vagyok ezért sajnos fogalmam sincs ez hogy "zajlik" a férfiaknál, hogy oldják meg ezt a jellegű problémát. De szeretnék segíteni neki hogy ne egy "herélésnek" élje meg a lovaglást!

Esetleg ha hátrébb dől, vagy lovas nadrágban lovagol (mert még farmerban lovagol csak most kezdte)?

Mert direkt alacsony kápás nyerget adok neki és egy tényleg "hintaló" mozgású lovon tanul, de persze mivel csak most kezdi és nem biztos a könnyű ügetése és nem mindig találja meg a ló ütemét futószáron, ezért elég kellemetlenek érzi.

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!


2010. ápr. 21. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Menjen szőrén. Ezzel gyorsan kideríthető, hogy az ő technikájaa rossz, vagy a nyereg. Én utóbbira tippelek, egy kényelmetlen nyereg elég csúnyán vissza tud ütni, és az alacsony kápa önmagában nem segít. Megfordítva, nem számít milyen a nyereg (nyugodtan kipróbálhattok másikat ), a kényelemre kell hajtani.

Ezért is jó szőrén menni, mivel ott kiesik a fent említett dolog, illetve jól megtanít a golyókra vigyázni. Ehhez persze az kell, hogy ne valami nyámnyila lovas legyen, és elviselje azt a kis kellemetlenséget, míg megtanulja.

2010. ápr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én is kipróbáltattam már vele sok nyerget, most az egyik legkényelmesebb (vadi új kiffer universalis) nyeregbe lovagolt amire azt mondta h kényelmetlen:)

Ez a szőrén lovaglás nem tudom mennyire kivitelezhető (vagy mennyire érdemes kivitelezni) mert a lovacskának ugyan kényelmes a mozgása de szőré kéne felülni én is inkább sétálok mellette, mivel nagyon magas és vékony marja van. Nem tudom azt mennyire élvezné ha már nyeregbe kényelmetlen neki. Más lóra meg nem nagyon merem felültetni mert azoknak pláne nagyobb és kényelmetlenebb a mozgása :( Ezen a problémán minden férfi keresztül megy vagy valaki azonnal ráérez?

2010. ápr. 22. 13:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem szokott probléma lenni, ésvagy nem szokás panaszkodni miatta.

Ettől függetlenül változatlanul azt mondom, hogy nyugodtan próbálgassatok, előre azt nem lehet tudni, hogy mi lesz neki kényelmes lehet, hogy a legkényelmetlenebb nyereg és ló jön be.

2010. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

én nem lovagoltam sokat, de szőrén tanultam (gyerekként, volt amikor fürdő nadrágban), soha nem volt ilyen jellegű problémám.


Inkább az a kérdés szerintem, hogy milyen az alsó nadrágja, boxerben tényleg lengedezhet, nehezebb kordában tartani.


Remélem sikeresen megfogalmaztam mire gondolok, és nem fognak kimoderálni :)

2010. ápr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is az jutott eszembe, hogy boxert hord és akkor az tényleg tud kellemetlen lenni. Ajánlom a feszülős nacit, vagy a fecskét.
2010. ápr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát sajnos ezt azért mégsem kérethetem meg tőle "hogy milyen alsónadrágban lovagol?". Mert a "problémáját" is csak sejtem nem mondta csak azt h kényelmetlen, de női lovasok egyáltalán nem. De idővel ráérez, hogy hogy kényelmes neki? És ez a probléma kellemetlen lehet neki annyira hogy abba hagyja miatta a lovaglást, vagy annyira nem "fáj"?

2010. ápr. 22. 17:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet szokni, nem vészes, mondjuk én biciklizni is szűkebb nadrágban szoktam, ha rossz az út akkor nagyon ráz sokkal rosszabb mint a lovaglás, mert nincs üteme.
2010. ápr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Barátomat ültettem párszor lóra, mikor boxerbe lovagolt akkor nagyon fájlalta a mogyeszokat, fecskében nem panaszkodott. Nála az alsóneműben volt a hiba. Esetleg lehet, hogy nem farmerban kéne lovagolnia, meg mondd neki, h próbálgasson többféle alsót :)
2010. ápr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én is szoktam lovagolni,nekem nincs "ott" semmi bajom...


Ha viszont a szőrén ülök,na az már kicsit gázabb...Szerintem szőrén ne nagyon..:S :D

2010. jún. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem fáj az annyira vagyis meg lehet szokni nekem azt mondták és szerintem nem farmerba kéne lovagolni :D
2010. jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!