Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szaunában szemüvegben lehet...

Szaunában szemüvegben lehet lenni? Nem lesz nagyon párás?

Figyelt kérdés

Sajnos elég erős szemüvegem van.

Kontaktlencsében nem akarok menni, mert a gőz szárítja a szemet és nagyon irritáló lenne.

És főleg medencébe, esetleg jacuzziba is mennék, az esetlegesen felcsapódó víz pedig lemoshatná a szememről ami kvázi tragédia lenne.


Voltatok már szemüvegben szaunázni? Milyen volt?


A segítséget előre is köszönöm!



2016. szept. 24. 23:35
1 2
 1/12 anonim válasza:
De, párás lesz. A kontaklencsével viszont semmi bajod nem lesz, szerintem használd azt.
2016. szept. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Az esetlegesen felcsapodó víz nem tudja kimosni a szemedből, legalábbis a lágy kontaktlencsét biztos, hogy nem. Megkockáztatom, ha csukva tartod a szemed, még víz alá is merülhetnél vele, de ezt nem próbáltam ki, és azért nem is próbálnám.
2016. szept. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak a gőzfürdő szokta egy kicsit b*szni a szemem kontaktlencsében, a sima szauna nem. De az is csak 5-10 percig. Szemüveg be fog párásodni pikkpakk.
2016. szept. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

" Az esetlegesen felcsapodó víz nem tudja kimosni a szemedből, legalábbis a lágy kontaktlencsét biztos, hogy nem. Megkockáztatom, ha csukva tartod a szemed, még víz alá is merülhetnél vele, de ezt nem próbáltam ki, és azért nem is próbálnám."


Én szoktam kontaktlencsében strandolni, nem esett ki még soha a szememből.

2016. szept. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is jártam már benne víz alatt (csukott szemmel) egyszer se esett ki. Viszont ilyen mókákat csak napi lencsével, amit este kidobok. Szaunát se erőltetném kétheti, vagy havi lencsével.
2016. szept. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Éves, félkemény, nagyon drága és erős dioptriájú lencsém van.


A minimális kockázat is túl sok.


A szembecsapódó víz illetve az amiatt hirtelen erős pislantás sajnos lelökheti a helyéről. Az esély meg van rá.

2016. szept. 25. 11:24
 7/12 anonim ***** válasza:
És nem tudsz napit venni ilyen esetekre?
2016. szept. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ilyen erősségűt nem forgalmaznak optikák, csak megrendelésre szállítják és klinikán íratom fel mindig.
2016. szept. 25. 13:01
 9/12 anonim válasza:
Cseréld le hónaposra, az nem drága.
2016. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Jah hogy nincs ilyen... oké.
2016. szept. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!