Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hidegben futás? A hideg...

Hidegben futás? A hideg levegő belélegzésétől is meg lehet fázni?

Figyelt kérdés
Ha van rajtam sál, és jól fel vagyok öltözve, akkor is megfázhatok a hideg levegő belélegzésétől?
2016. okt. 24. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért, ha télen sétálsz és hideg levegzőt lélegzel be, egyből megfázol? A kettőnek nincs köze egymáshoz.
2016. okt. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha a szádon keresztül veszed akkor igen könnyen. Én bringán már 18 fok alatt érezni szoktam, ha lihegek. Köss sálat az arcod elé.
2016. okt. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
#1 mert a sétálás és a futás között nincs különbség, igaz?
2016. okt. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Citromost menny vissza a fogyikúra rovatba...

a megfázás mint olyan az esetek nagy többségében bakteriális fertőzések és néhány vírusfertőzés gyűjtőneve... a hidegtől nem lehet megfázni...

ez persze nem jelenti, hogy a hideg nem okozhat sérülést, de az inkább hasonlít egy égési sérülésre...

semmiképpen nem jó aktívan lihegni 0 fok alatt...

2016. okt. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sok éve futom végig a teleket, és itt most nem a mostani 5-6 fokra gondolok, hanem simán -15-re is masszív szélben.



A legfontosabb, hogy nem szabad túlöltözni. Sokan nagyon meleg sál-sapka-kesztyű, aláöltöző, hosszúnadrág, felső(k), kabát/mellény, etc ruházatban tolják, ami egyenes út a megfázáshoz, ugyanis kimelegszik, izzadni kezd, és ez segít az áthülésben, ráadásul kapkodják a levegőt, zihálnak, de miért ne tennék, ha annyi ruha van rajtuk, amiben ácsorogva is melegük lenne.


A legfontosabb, hogy mikor kilépsz a lakásból akkor kicsit fázni kell, hogy mikor futsz, akkor legyen optimális.


A ruházatot érdemes olyan darabokból összeválgoatni, amik elvezetik a testről a nedvességet (pamut helyett technikai holmik, a sapka is inkább egy jó izzadtság elvzető legyen valami 5 rétegű kötött-polár cucc helyett)

A kézfej védelme viszont fontos, egy jó szélálló kesztyű aranyat tud érni.


A sál nekem már túlzás, én túlzottan izzadok benne, de ha mindenképpen védeni akarod a nyakad, akkor valami csősálat válassz, de szintén nem a túrázók vastag polár darabjai között kell keresgélni.

2016. okt. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#3 Miért, ha gyorsabban veszed a levegőt, akkor nagyobb eséllyel fázol meg? :D
2016. okt. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ja, és "menj".

2016. okt. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 ha lihegsz és a szádon keresztül kapkodod a levegőt, szerinted?
2016. okt. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És mi az összefüggés az általad említett dolgok és a megfázás között? Mutass már valamilyen hiteles(!) forrást erről, mert ez baromság.
2016. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!