Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás után (néha már közben...

Futás után (néha már közben is) fáj a csípőm. Mi a hiba?

Figyelt kérdés
Pár hete futok, elképzelhető, hogy az a baj, hogy nem tartottam magam edzéstervhez, hanem szinte azonnal pár km-rel próbálkoztam? Mit tehetek, lehet-e súlyosabb következménye? Ha kívülről megtapogatom, is fáj. Ha 1 estét kihagyok, következő este el tudok indulni, de a futás vége felé újra megfájdul.

#futás #csípőfájdalom #kezdő futók hibája #hirtelen terhel
2016. nov. 6. 12:12
 1/6 anonim válasza:

Erdemes vele elnezni orvoshoz

Emelni tudsz? Akar serv is lehet

vagy ha betonon futsz

vagy eloszor haterositest kell vegezni mert lehet gyenge a vazad

2016. nov. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen cipőben futsz?
2016. nov. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Emelni tudok, tulajdonképpen mindent tudok, de kocsiból kiszállás vagy ellenkező oldalra hajolásnál fáj a bal oldal (nem derékfájdalom, az tudom, milyen). Nem elviselhetetlen fájdalom, tűréshatáron belül van, de zavar, mert szeretnék úgy futni, hogy örömömet lelem benne.

A futócipőm "W Nike Core Motion TR 2 Mesh" - ezt olvasom le a dobozáról.

2016. nov. 6. 14:03
 4/6 A kérdező kommentje:
Aha, hogy ez nem futócipő. Eladó ajánlotta, mert mit értek én hozzá, akkor lehet, hogy ez lesz a baj?
2016. nov. 6. 14:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ez nem futócipő, ez sportcipő.


Ez okozhat ilyen gondot (nekem is volt kezdő koromban csípő fájdalom nem megfelelő cipő miatt). Az első futócipőt érdemes szakboltban venni, Pesten van legalább 4-5 cég, de vidéken is találni a nagyobb városokban (és nem bízni a mindenféle hozzá nem értő eladókban, akik jól tudják, hogy melyik szín illik a szemedhez, de azt nem, hogy melyik futócipő lenne az igazi).


Ezzel együtt keress fel egy orvost, mert az ilyen fájdalom bármi lehet. Tudok olyat, akinek egy fáradásos repedés keletkezett a csípőjében, és az okozott ilyet (még csak extrém megterhelésnek sem tette ki, valószínűleg már korábban is volt valami gondja), szóval a doki nem árt, jobb esetben csak e egy izomsérülés, és elküld a doki, hogy pihentesd, rosszabb esetben egészen durva dolgok is lehetnek a háttérben.

2016. nov. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos válaszodat!
2016. nov. 6. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!