Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell értelmezni ezt a...

Hogyan kell értelmezni ezt a kalóriaszámlálós módszert?

Figyelt kérdés
Regisztráltam a livestrong.com blogon a MyPlate alkalmazásra, aminél megadod, mennyit akarsz fogyni, és segít kalóriákat számolni. Nem tudom linkelni, mert regisztrálnotok kéne. Azt írta ki, miután megadtam az adataimat, hogy 1200 kalória a cél egy napra. De angolul van, és nem értek mindent jól. Ez azt jelenti, hogy egy nap ennyit kell ennem? De mitől fogok fogyni? Megadtam, mi a cél (másfél kiló hetente), megadtam a sportot, de ha betáplálom, mit, mennyi ideig sportoltam, kiírja, hány kalóriát égettem. Most ez lehet, hogy hülye kérdés, de akkor is fogyni fogok, ha ez kevesebb, mint a fent említett 1200? Mert most az van, hogy a ledolgozott kalória ennél kevesebb. Ez azt jelenti, hogy a gép úgy számolt, hogy nekem az 1200-at ajánlja, akkor ha emellett valamennyit még el is égetek, akkor fogyok? Bocsánat, ha buták a kérdéseim,d e csak most kezdtem ezzel foglalkozni.
2016. nov. 11. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros a kerdesed. Nekem ugy tunik hogy nem vagy azzal tisztaban: a szervezetnek van egy karolirafogyasztasa akkor is ha nem csinalsz semmit. tegyuk fel az alapfogyasztasod sport nelkul napi 1500 kaloria. Ha beadod hogy fogyni akarsz, akkor a gep kiszamolja hogy az adott fogyashoz mennyi kaloriadeficit kell, azaz mennyivel kevesebb kaloriat kell bevinned mint amennyit felhasznalsz. Valoszinuleg igy jott ki az 1200. Ha sportolsz, akkor a sporttal elegetett kaloriat pluszban be kell vinned ugyanahoz a kaloriadeficithez. Azaz ha sportolsz napi 500 kalorianyit, akkor az 1200+500 = 1700 kaloriaval is fogyni fogsz.


en azt javasolnam hogy ne akarj heti masfel kilot fogyni, heti max 1 kilo boven eleg, de meg jobb a heti fel kilos cel, ha nem vagy tul nehez.

2016. nov. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hagy a kcal számolgatást a fenébe... makro tápanyagokat sokkal több értelme van számolgatni.

[link]

2016. nov. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek a második válaszolóval.

Azonban a ragaszkodsz a kalória számoláshoz, akkor tudnod kell, hogy 1200 rettenetesen kevés! Először is kerülj tisztába az alapanyagcseréddel. Ez alá tilos menni. Értsd ezt úgy, hogy egészségre ártalmas!

2016. nov. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

" makro tápanyagokat sokkal több értelme van számolgatni"


Az is egyfajta kaloriaszamitas.

2016. nov. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Így van... csak ha csak a kcalt számolod, semmi nem garantálja, hogy megfelelő arányban viszed be a makro tápanyagokat, míg ha a makrokat számolod, biztosan beviszed a megfelelő mennyiségű kcal-t...
2016. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat. A heti másfelet irányadónak tápláltam be, mint felső értéket, mert úgysem fogok annyit fogyni elsőre, de gondoltam, legyen nagyobb az elvárás, és akkor nem tragédia az sem, ha nem tudom betartani. Ha jól értem, akkor ha a megadott mennyiséget eszem (1200), és még annyit, amennyit a sport eléget, akkor azzal is fogyok?


Értem, hogy nem ajánljátok, de most már át akarom látni.

2016. nov. 11. 13:58
 7/11 anonim ***** válasza:

"csak a kcalt számolod, semmi nem garantálja, hogy megfelelő arányban viszed be a makro tápanyagokat, "


Persze, a makrok aranyara azert figyelni kell, de ott is van azert egy komoly jatekter, pl. zsir-ch aranyok tekinteteben.

2016. nov. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha jól értem, akkor ha a megadott mennyiséget eszem (1200), és még annyit, amennyit a sport eléget, akkor azzal is fogyok? "


Igen. De azt tudnod kell hogy ezek a szamitoprogramok statisztikai jellegu kutatasokbol szamolt atlagertekek. Minden ember kulonbozo, maskeppen hasznaljuk az energiat, maskeppen reagalunk a kulonfele makrotapanyag-osszetetelekre, ehezesi fazisokra, maskepp fogyasztjuk az energiat a sportban, stb.


Egy pelda: statisztikailag a 20 eves magyar nok atlagos labmerete 37-es (hasrautes) De ettol fuggetlenul van egy csomo olyan 20 eves magyar no, akinek nem jo a 37es cipo, mert vagy kicsi vagy nagy, ezert nem vasarol senki statisztika alapjan cipot :)


A fogyas is ilyen: mindenkinek sajat maganak kell kitapasztalni a sajat szervezetet, es ez altalaban tobb honapos, de lehet hogy tobb eves program.


Indulasnak jo az amit a program kidob, de figyeld magad par hetig, es modosits ha szukseges.


bar az 1200 kaloriat en is kevesnek tartom, hacsak nem vagy mar alapbol is 45 kilos, bar akkor nem tudom hova a banatba akarnal meg fogyni :)

2016. nov. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert megadtam a gépnek, hogy magas vagyok, de több, mint 80 kiló, ezért akarok lefogyni, és ezt adta ki. De magam is tapasztalom, hogy kevés, éhes voltam. Ma pilatesen voltam, azt is betápláltam a gépbe. (Nyilván a gép nem tudja, mennyire becsületesen csináltam, de legalább kiindulópont.) Valahogy tényleg nem értettem ezt az egészet. Szóval azért fogyok ezzel a módszerrel, ha fogyok, mert kevesebb kalóriát viszek be, mint eddig?
2016. nov. 11. 17:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, azert. Ha a tested eleget napi 2000et es te 1800at eszel akkor fogyni fogsz.. Bar en is a tapanyagok fontos elosztast javaslom de kaloria ertekben is latod mi az ami belefer. Pl jo kis sult csirke zoldsegekkel 300 400 kaloria mig egy zacsko chips 500 600 kaloria egy kis csoki 200 kaloria..Szoval ebbol is latod ha valakinel napiszintu a edesseg meg nassolnivalo akkor o a en peldamban a napi 2000 kaloriat siman tullepi es hizni fog..ha alatta vagy akkor meg fogyni..de en ezt ismetlem onmagaba elavultnak tartom. Elozo peldanal maradva egy zacsko chips peldaul kaloriaban megegyezhet egy nagyobb adag grillhus kaloriajaval es megis mas kimondva a ket etel. Chips semmi masbol nem all csak rossz zsirbol meg finomitott szenhidratbol mig a hus jo minosegu zsir es sok sok feherje ami szepen beepul az izmokba..szoval kalorianal se mindegy mit eszel..marmint ha jol is akarz kinezni..sokan esznek csokikat meg mindent aztan egesz nap nem esznek semmit mert nem fer bele a kis kaloria limitukbe..azt orulnek mert kiloba tenyleg keveesebbek de a tukor mar rosszat mond a kulalakrol..mig a tapanyagok rendes figxelesevel meg mozgassal akar a merleg mutathat kicsit tobbet is de a tested jol fog kinezni(izom nehezebb mint a testzsir). Amit linkeltek oldalt fentebb az nagyon jol leirja ezeket
2016. nov. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!