Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futni szerető emberek! Hogy...

Futni szerető emberek! Hogy öltöztök fel ebben a hidegben?

Figyelt kérdés

Úgy emlékszek, tavaly ugyanilyenkor nem volt még ennyire hideg, viszont simán futottam egy jóganadrágban, egy meleg fölsőben és egy széldzsekiben. A dzsekit az első 1-2 km után le is vettem, és a derekamra kötöttem. Ehhez hozzátartozik, hogy tavaly ilyenkor egy fűtetlen raktárépületben dolgoztam, és jobban bírtam a hideget, most egész nap egy fűtött irodában ülök - és épp emiatt az "ülök" miatt van egy kilométerhiányom, de általában 5, max. 10 km után visszafordulok inkább, mert fázom. Hiába öltözök melegen, ahogy bekapkodom a levegőt, sípolni kezd a tüdőm, folyni az orrom, és előbb-utóbb elkap egy köhögőroham, ami miatt ilyenkor meg szoktam állni. Egyébként nincs semmilyen betegségem, szerintem ez csak a kényelmesebb életvitel miatt van. Eddig nyugodtan elvoltam, most, hogy fagypont közeli a hőmérséklet, előjött ez a probléma. Napközben csak hétvégén tudok menni, hétköznap 8-tól 8-ig be vagyok táblázva, reggel még csípős a levegő, este már hideg van. Mit tudnék tenni? (próbálkoztam edzőteremben futógéppel, de nem ugyanaz sajnos :( )

Köszönöm a válaszokat!


2016. nov. 13. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha túl melegen öltözöl az sem jó, mert izzadni fogsz, kapkodni fogod a levegőt, és ez általában előbb utóbb ahhoz vezet, hogy fázni kezdesz.



Az, hogy pontosan mit vegyél fel elég egyénfüggő, mivel van akinek a kevesebb is elég, van akinek jobban fel kell öltöznie.


Ami talán a legfontosabb ha fázol, hogy kesztyű-sapka legyen rajtad, ez utóbbiból valami beanie fazon, ami a fület is védi, viszont nem túl vastag anyagból, mert beizzadni sem szabad alá (lehet kapni futáshoz pl powerstrech anyagú sapkákat azok tökéletesek).


A másik, hogy mikor kilépsz a fűtött helyről, akkor kicsit fázz, kezdj el futni, és érd el gyorsan az "üzemi hőmérsékletet". Ha kabáttal kell játszanod az általában azt jelenti, hogy az elején túlöltöztél.


A tempót is próbáld meg egyenletesre választani, ne kezdj el zihálni, kapkodni a levegőt, nyáron ez belefér, a tél inkább az lassabb pulzusú/intenzitású km gyűjtés időszaka.



Én egyébként hosszúnadrág, hosszú technikai, rövid technikai, sapka, kesztyű ruházatra építek, és ha nagyon hidegnek érzem, akkor egy futós széldzsekivel, vagy egy nagyon vékony polárral (ez is egy futós darab kb 50-es lehet a klasszikus skálán) próbálok igazodni a helyzethez.

2016. nov. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Futóruházatot ajánlok. Fejet, kezet kell védeni még. Felülre vehetsz egy vastag felsőt, fejedre sapkát, kapucnit.
2016. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mínusz pár fokig egy téli futónadrágban (combja vastagabb anyag, ilyem softshell?), aláöltözet, hosszúujjú futófelső, rá egy vastagabb póló, vékony kesztyű, baseball sapka (futós, gyűrhető, nem merev), esetleg csősál. Szelesebb időben második póló helyett inkább egy széldzseki.


Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy télen nem futok ki a faluból a pusztába, már csak a sötét miatt sem, és a házak köztt a szél sem vág annyira. (Cserébe szag alapján megmondom, hogy ki mivel fűt és ezt a részét utálom.)

2016. nov. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!