Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Téli futóktól, hogy véditek...

Téli futóktól, hogy véditek ki a megfázást?

Figyelt kérdés

Sziasztok, rendszeresen futok, de télire általában mindig arra kényszerülök, hogy befejezzem, mivel megfázok és betalál valami kórokozó. Mit csinálhatok rosszul? (általában kora tavasztól késő őszig tudok csak futni, így ez a 3 hónap kiesik...)

Téli futónadrágom van, arra még felhúzom a nyári rövidnadrágom, van futópólóm és futó téli-felsőm is (volt h polár lovaglópulcsimat is még pluszban rávettem). Sapkát veszek, nem a számon keresztül veszem a levegőt, kezemen kesztyű, előtte mindig bemelegítek.. A felsőmet a szám elé lehet húzni, én általában így hordom, a bemelegítést még otthon csinálom

Mit rontok el? Azt h a melegben melegítek be? Vagy fogadjam el, hogy az immunrendszerem ezt "nem vállalja?

Nagyon örülnék minden tanácsoknak, mert mindig összeszorul a szívem, amikor futókat látok télen... :(

22/L



2016. dec. 8. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Minek húzol fel rövidnadrágot rá?
2016. dec. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehetseges, hogy amikor mozogsz es a tested hot termel, megfazzal. Ez nem tud megtortenni. Azt tudom elkepzelni hogy amikor abbahagyod a futast akkor nem mesz be rogton a melegbe, hanem meg az utcan setalgatsz, leizzadva, lihegve. Na akkor meg tudsz fazni. De futas kozben nem.
2016. dec. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk van egy csávó akinek a futó felszerelése mellé be van iktatva az arc maszk is, ami az orrot is fedi, tehát sapka, maszk, szemről meg senki nem fázott még meg :D
2016. dec. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vitomainokkal hogy állsz? Étkezésed mennyire van rendben? Én ennyit sem szoktam készülni, csak póló-pulcsi, macinaci kombóban neki indulok, kint bemelegítek 2-3 perc alatt aztán hajrá. Sosem volt még bajom ettől.
2016. dec. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elég, ha 1-2x rosszul veszed a levegőt, már utat adtál a kórokozóknak a megbetegítéshez.

Én mindig veszek sálat is ilyenkor, hogy a torkom és a mellkasom még jobban védve legyen. A futópólómra veszek egy hosszú ujjú, szintén nedvességelvezető felsőt, majd erre egy sima vastagabb pulcsit.

És nagyon vigyázni kell, hogy ne hűlj le (alias ne állj meg).

Én most fáztam meg egy picit, tegnap reggel futottam 12 km-t, és csak a zebráknál kellett néha lassítanom, de annyira hideg volt, hogy ez eleg is volt ahhoz, hogy a mellkasom/torkompicit lehűljön. Mondjuk nem vészes a dolog szerencsére :)

2016. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekelne, hogy mit értesz megfázás alatt. Köhögsz? Engem ha kikezd a köhögés, szódabikarbonátos-sós kamillateával gargalizálok, és mehet tovább a dolog.
2016. dec. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azt hiszem megkaptam a választ! Egyébként köszönöm, hogy ennyien írtatok! ^^

Az lehet a gáz, hogy futás után legalább 5-10 percet sétáltam hazafelé a hidegben, de legközelebb úgy osztom be a távokat, hogy haza kelljen futnom. Igazából gondolhattam volna erre előbb is, de valahogy nem tűnt fel ez a hiba. x_x Csak a probléma az, hogy szeretem a levezető sétákat, de akkor mostantól kihagyom! :D

A vérképem alapján mindenből jól állok, szeretek is enni, mondjuk ez nem látszik rajtam, kéne pár kiló zsír szempontjából.

Étkezés szempontjából pedig igyekszem a legjobbat venni, sosem az árát nézem. Nagyon nagy mennyiségű fehérjét eszek, főleg hal formájában, mert szerintem annál finomabb kaja nincs a világon. ^^


A sortot azért veszem fel, mert volt egy "felfázós" időszakom (egyébként pont a futás tette rendbe a gyakori felfázásomat is) és felfedeztem, hogy így jobban tartja a hőt.


A betegség alatt azt értem, hogy rohadt rosszul voltam, lázas voltam két napig, nagyon betalált, ráadásul pont influ-szezon kezdetén mindig... De azóta nem voltam beteg.


Lehet szombaton hajnalban nekifeszülök (utálok a nap többi részében futni).


5-ösnek: jobbulást! :s

2016. dec. 9. 16:23
 8/8 A kérdező kommentje:
De egyébként azért is volt fura nekem, mert télen órákat töltöttem kint múlt év decemberében és az év január-februárjában lovardában jéghidegben - tehát reggel 6-tól este 5-ig segédkeztem a lovak körül, meg persze én is ebből a cirka 11 órában 6-ot lovon töltöttem, de azért az mégsem olyan intenzitás mint egy tempósabb futás.
2016. dec. 9. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!