Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aránylag rövid végtagokkal...

Aránylag rövid végtagokkal milyen küzdősportot érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

30 éves múltam, és úgy döntöttem ideje valami önvédelmet is tanulni. Sport előletem van ugyan, csak hát nem az a túlzott harc jellemzi :D

Atlétika és kosárlabda (NB2-ig sikerütl elverekedni magam, de ott azért durván kiütköztek a genetikai különbségek) Aránylag zömök alkatom van, a végtagjaim rövidebbek.

Rövid forumozás után:

-Bírkózás, Judo, Ju Jitsu amelyek jó választásnak tünnek

-Ugye a fő hangsúly a használhatóságon van, tehát még képbe jött a box is, mivel viszonylag gyorsan lehet benne fejlődni, mondjuk egy Aikidohoz képest (ami valljuk be 10 év gyakorlás után sem biztos hogy alkalmazható utcán, persze egyénfüggő) De itt is a rövid karok...



2017. jan. 9. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már csak azt van értelme elkezdeni, amihez kedved van... profi már nem leszel így felesleges azt nézned, mihdz a legjobbak a testi adottságaid.
2017. jan. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Súlyemelés. Nem kell magasra emelned a súlyokat, ez nagy előny.
2017. jan. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a végtagok fogják eldönteni:D, pl a lányok alap alacsonyabbak és nekikk rövedebb is a kezük, nem ér le anatómiailag addig mint nekünk, és őkis tudnak profik lenni:D
2017. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondold, hogy az Aikido rosszabb utcán, mint a Box. Sőt, sokkal jobb. Hogy miért? Miből áll egy utcai harc? Először szidjátok egymást és lökögettek. Te itt már tudsz is működni, elkapod a karját és földnek vágod, ahogy azt kell. Boxszal mit tudnál csinálni? Pofán vágni, ha részeg és semmi refelxe nincsen. De ha ösztönből összehúzza magát és koponyán vágod, akkor törik a kezed, neki meg lesz egy piros folt a fején. Ha leállsz valakivel szó szerint adok-kapokot játszani, akkor tényleg jobb lenne a Box, de te leszögezted, hogy utcai önvédelem kéne, akkor meg a Boxot felejtsd el mindenképpen, mert egy normális testalkatú Boxolót is lefognak utcán és földhöz vágják, téged, akinek kisebb az ütőtávja pedig nagyon egyszerű lenne lefogni és földnek vágni. Jobban jársz egy testharci stílussal, tehát Judo, Birkózás. De mondom, az Aikido is szuper erre.
2017. jan. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
hát ha én koponyán vágok egy félbolondot, az ottmarad :D
2017. jan. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Csak Aikidoban mire odáig jutok hogy az alap dolgokat betanuljam (úgy hogy használható legyen éles helyzetben) vagy 5-6 év biztos... (mondjuk egy egyszerűbb kotegaeshi még menne is, de tele van Magic technikákkal ami széép szép.. csak mire jó?)

míg a boxban erőre, állóképességre, gyorsaságra jobban felkészítenek, már csak azért is mert ott van tényleges harc egymás ellen, míg Aikidoban inkább csak aszisztál a társ De mint mondtam egyénfüggő.

A kérdés hogy ez van-e Ju Jitsuban is?


Csajoknak nem feltétlen rövidebb a karjuk, barátnőmé pl kifejezetten hosszú. De ha így is lenne, akkor is egymásssal versenyeznek, tehát ellenük is ugyanolyan rövid végtagú lányok mennek:D

2017. jan. 10. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!