Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Honnan tudom azt, hogy, amit...

Honnan tudom azt, hogy, amit tanulok küzdősportot azzal megtudom-e magamat védeni vagy sem?

Figyelt kérdés
Kérem olyanok írjanak, akik valamilyen küzdősportot tanultak/tanulnak esetleg oktatnak. Nekem az aggályom a következő a küzdősportokkal. Mégpedig az, hogy amikor edzésen (legyen szó bokszról, kungfuról, karatéról egyszóval bármiről) olyanokkal edzek, akik nem az úgynevezett kocsmai parasztlengőt használjak. Tehát végül is ugyan olyan mozdulatokkal próbálnak támadni, mint én. De nekem arra mi a garancia, hogy ha utcán valaki belém köt, tehát olyan személy, aki nem tanult semmilyen verekedést sem. akkor én azzal szemben megtudom-e magamat védeni sem. Csak azért aggódok, mert az edzésen ilyenre nem készítenek fel. Vagy is arra gondolok, hogy amikor gyakorlunk edzésen, akkor azt nem gyakoroltatják velünk, hogy olyan emberekkel szemben, akik csak hadonásznak össze-vissza azokkal szemben hogyan védjük meg magunkat.
2017. febr. 5. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Őszintén mondom, hogy nem értelek. Oké, az tény, hogy sokkal jobban szeretem olyan ember ütését védeni, aki tud ütni, például egy Boxolóét. Jóval könnyebb, mint a Józsi bácsi valamilyen egyenes-szerű "ütését", de azt is lehet. Egyszerűen látod. Nem kell, hogy pont ugyanolyan támadás érjen téged, mint edzésen. Ösztönből, reflexből fogsz reagálni és jól, mert egyszerűen rosszul nem lehet reagálni, csak maximum túl lassan. Ha mondjuk Boxolsz, akkor az igaz rád, hogy nem tudsz sehogy sem reagálni egy rúgasra. Egy részeg láblengetése elől el tudsz ugrani, vagy lépni, de ha egy Taekwondoos, vagy Kung-fus rúg, akkor csak az az egyetlen reményed van, hogy elrontja. Ha nem rontja el, akkor vége is lehet könnyen a harcnak. De, ha már olyat csinálsz, hogy Thai Box, Kick Box, Savate, Taekwondoo, Kung-fu, Karate, akkor mindenre megtanítanak reagálni és ha van reflexed és van rutinod sparringból, akkor fogsz tudni reagálni egy Taekwondoos rúgására és egy paraszt láblengetésére is. Sőt, ha nagyon jártas vagy és edzett, akkor látod is majd, hogy full szerencsétlen az ütés, nem kell vele foglalkozni, így azzal egyidőben te is beviszel neki egy igazi ütést és neked nem lesz semmi bajod, hiába talál el, neki meg vége, mint a botnak.


A legfontosabb amúgy, hogy erre ne stresszelj rá! Ha utcán megtámadnak, akkor ne ez legyen benned. Akkor bízz mindent az ösztöneidre és reflexeidre. És majd jön minden magától (ha ugye megvan a rutin a sparring végett...).

2017. febr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Végre valaki korrekt, érthető és nem "anyázó" stílusban válaszolt. Szeretnék elkezdeni valamilyen önvédelmi sportot. Egyrészt fogyás céllal másrészt pedig önbizalom növelése és energia levezetése céljából. De úgy vagyok vele, ha már tanulok, akkor valamit hasznosat tanuljak. Csak nekem így ismeretlenül olyan ez az egész mintha mondjuk Debrecenben megtanulok vezeti és ugye ott már rutinból vezetek, de egyszer csak mondjuk Nyíregyházán kell vezetnem, ahol ismeretlen és idegen minden. Persze ez így talán furcsa hasonlat, de talán, így érthető, hogy mi az, ami kétséget kelt bennem.
2017. febr. 6. 01:38
 3/5 aikiboxer ***** válasza:

Jogos a kérdés, mivel rengeteg féle stílus és edző van.


Oda érdemes menni, ahová valóban járni is fogsz. Többet ér 5 év wing tsun mint 3 hónap abbahagyott ökölvívás. Ezért mindenképpen oda menj, ahol szimpatikus az edző, jó a terem atmoszférája, közel van a lakhelyedhez és legalább heti 3 edzés van.


Részesítsd előnyben azokat az edzéseket, ahol zsákolnak, ugróköteleznek, és boxkesztyűben/fogvédőben püfölik egymást: ökölvívás, kick box, thai box = muay thai, savate = francia box. Ezeken tudsz rendes küzdelmi készséget kialakítani.


Ha ebbe belejöttél (min. 3-5 év) akkor tudsz mellé tanulni kontrolláló stílusokat: aikido, defendo, ju jutsu, krav maga stb.


Ha történetesen eskrima edzés lenne a környéken, önvédelem szempontjából az duplán hasznos mert fegyveres (is).

2017. febr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

elmész pár hónapra önvédelmi edzésre is.

jobb helyeken alaposan átveszik a fenyegetettségi fokozatokat így pontosan tudni fogod,hogy ha a fenyegető beér ütőtávba,akkor kérdés nélkül megelőző támadást indítasz,lezsákolod és kész.

aztán ha kiütve,fejbe rúgva fekszik,akkor utána ráérsz majd átgondolni,hogy mi ebből a tanulság.

2017. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt majd érezni fogod!

Eddzel 2 évet, aztán észre veszed hogy míg az ellenfeled tiszta erőböl jön, te nyugodtan végig gondolod, kivéded és támadod.

2017. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!