Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vitaminok ártalmasak?

Vitaminok ártalmasak?

Figyelt kérdés

Rendszeresen sportolok, bár nem versenyszerűen. Szóval ez ennyiből áll hogy kispályás foci heti 2 alkalommal, és úszás is heti 2 alkalommal amit össze szoktam kötni 1 óra kondizással.


Nem testépítek, nem 50-es kar a célom, csak egyfajta erőnlét és egy jó-nak mondható testalkat. Étrendem annyiból áll, hogy kizárom a "szemét" ételeket, vagyis a félkélsz péksüteményeket, gyorséttermi ételeket, vagy ezeket a csomagolt,lefagyasztott ételeket. Ezeket csak mellékesen írtam.


Vitamin: Magnézium + B6 vitamin (tabletta) Omega 3 (tabletta) C-vitamin (szopogatós) és Kalcium (pezsgőtabletta)

Nem régóta szedek ennyi vitamint, és olyan kérdésem volna mivel ezek külön nem károsak, de! együtt szedve nem okoznak esetleg vesekövet, emésztési problémát, vagy más mellékhatást?

Van más is aki rendszeresen fogyaszt ennyi, vagy ennél több vitamint?



2017. febr. 20. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

A pezsgőtablettát felehtsd el!

Olvass utána, hogy milyen adalékanyagokat tartalmaznak egyes tabletták.

Én naponta szedek magnéziumot, szelént, b-komplexet, jódot és d-vitamin cseppeket. De nem az olcsó fajtákból.

2017. febr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tarcza Zsolt válasza:
78%
Mé lenne ártalmas, ha megesze egy almát, banánt vagy egy narancsot!? Há én ezt nem értem...
2017. febr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én nem gyümölcsről beszéltem. Azt is figyasztok, de azt nem mesterséges vitaminnak tartom


Első: Pezsgőtabletta csak a csonterősítő miatt kell, másból nem igazán tudnám pótolni, vagyis még nem jártam utána

2017. febr. 20. 21:47
 4/5 anonim ***** válasza:
4 éve edzettem már, mikor meggyőztek, hogy mennyire kell a multivitamin, vettem egy scitec multit, 2.nap hatalmasat hánytam tőle úgy felsavasított, azóta sem szedem és köszönöm jól vagyok, ennek 3 éve..
2017. febr. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tarcza Zsolt válasza:
Mesterséges? Mármint vegyszer!? Há persze hogy káros. Inkább egyé ződséget/gyümölcsöt. Ha a húst is eszed akko egyé halat. Halban sok a magnézium.
2017. febr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!