Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Minden másnap húzódzkodom,...

Minden másnap húzódzkodom, fekvőzöm, súlyzózom, felülésezek, ez így jó? 21/F

Figyelt kérdés

Nem régen kezdtem el edzeni vagy 1- 1,5 hónapja, kis fejlődést már tapasztalok, de kicsit el vagyok veszve azt érzem a sok edzésterv között :D

Szóval itthon edzek van 2db egykezes súlyzóm és ezekkel különféle gyakorlatokat csinálok. ( + húzódzkodás, fekvő, felülés)

A lábamra nem nagyon tudok mást mint homorított felugrásokat és guggolásokat végezni, vmi otthon kivitelezhető ötlet esetleg?

Válasszam szét a különböző izomcsoportokat más-más napra vagy még felesleges vagy eleve hogy itthon edzek nem kell szétválasztani?

Köszi előre is!



2017. febr. 21. 11:28
 1/2 anonim válasza:
Az edzéstervet úgy csináld meg, ahogy neked kényelmes l ahz időd engedi. Arra kell figyelni, hogy egymás utáni napokon lehetőleg ne ugyanazt az izomcsoportot terheld és legyenek pihenő napok is. Fontos a nyújtás, bemelegítés. Gyakorlatoknak van rengetek fajtája. Általában egy testsúlyos gyakorlatot a szög változtatásával lehet nehezíteni vagy a saját súlyod változtatásával lsd.: Karhajlitás-nyújtás fekvőtámaszban/emelvényen a lábbal/kézenállasban vagy húzódzkodás súlymellényben stb.. Esetleg keztartast is változtathatsz: Pl szűk fekvő/huzódzkodás. Ha elég erős vagy gyakorolhatod a különféle statikus elemeket pl. Ülőtartá, kézállá, mérlegek. Fontos a fokozatosság elve ne akarj mindent egyszerre. Ez érvényes a saját testsúlyos es a súlyzós edzésre is. Testsúlyod edzéshez ajánlom Gödrösi Ádám Street Workout Mindenkinek c. Könyvét ill. PAUL COACH WADE Fegyencedzés c. Könyveit. Remélem tudtam segíteni. :)
2017. febr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Először is szeretném leszögezni, hogy nem vagyok szakértő.

Másodszor az, hogy mit csinálsz az tökmindegy csak fáraszd le az izmot amit edzeni akarsz és aztán egyél valamit. Ha izomnövekedés a célod akkor ugy kell csinálni ahogy az előbb írtam. A lényeg az, hogy edzés után főleg valami húst vagy bármilyen főtt dolgot egyél ne csak egy pizzát vagy egy szendvicset. Én sokáig nem láttam eredményeket mert nem igazán ettem edzés után.

Én szoktam még mindennap egy gyors 5 perces hasazást csinálni ami így néz ki:30 mp felülés 30 mp hátrafekszel és hátúszást imitálsz(fontos h közben a lábaidat nézd különben úgyérzed szétszakad a gerinced) és 30 mp plank/alkartámasz (ha akarod mozgathatod a törszedet fel le kb minth szexelnél csak teljesen fel és addig le ameddig a tested egyenes nem lesz)

Remélem segített és sok szerencsét.

2017. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!