Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 18 évesen elkezdhetnék akrobat...

18 évesen elkezdhetnék akrobatikus tornázni, vagy ritmikus gimnasztikázni?

Figyelt kérdés

A torázás az egyetlen sport, amire viszonylag azt mondhatom, hogy ügyesen és szívesen csinálok.

Jelenleg nem járok sehova rendszeresen sportolni, most nagyon le vagyok kötve tanulás és egyéb különórák ügyében.

Viszont nyáron, vagy a könnyebb időszakokban szívesen tornáznék.

7-10 éves koromig jártam talajtornázni, utána abbahagytam.

A két torna közül melyik lenne megfelelőbb nekem?

150 centis vagyok, hajlékony, nincsenek hosszú lábaim, viszont izmosak.

Akik a környezetemben ritmikus gimnasztikáznak, inkább középmagas lányok, mint alacsonyak.

A gimimben van jópár lány, akik akrobatikus tornára vagy RG-re járnak, de ők már évek óta nemzetközi versenyeken vesznek részt, tehát fényévekre vannak tőlem - de nekem egyébként sem ez a célom.

Csoportba még nem szívesen járnék, ameddig nem tanulom meg az alapokat.

Lehet olyan foglalkozást kérni valahol, ahol egyénileg foglalkoznak velem.

Milyen gyakori, hogy valaki ennyi idősen kezdi el?

Jó, én sem mondanám magam teljesen kezdőnek, csak rengeteg évet kihagytam.

Érdemes lenne belevágnom, vagy nincs szerencsém?



2017. febr. 23. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vagj bele szerintem, mert mindket sport nagyon jo es ha nem a versenyszeru sport a cel akkor nyugodtan kezdd el. Viszont a kulon foglalkozasrol mondj le,mert en szinte elkepzelhetetlennek tartom hogy az edzoknek beleferjen meg a csoportjaik melle egy rendszeresebb "maganora" .
2017. febr. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Simán elkezdheted és ha tényleg van valami alapod akkor meg a verseny is szóba jöhet ha te akarod én is szinte ebbe a helyzetbe voltam csak annyi különbséggel h én fiatalabb vagyok nekem a szertorna segített felzárkózni és utána mentem át akrobatikára ahol olyan testfelépítéssel mint te lehetek tartó és felső is ez már csak ízlés kérdése! Sok sikert a továbbiakban!
2018. febr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

24 éves vagyok, felnőtt balettra jelentkezem hamarosan. :)

Soha semmi nem késő! :)

2018. júl. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!