Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy legyek erősebb? Hogy...

Hogy legyek erősebb? Hogy érjem el hogy meg tudjam védeni magam végre?

Figyelt kérdés

Üdv mindenki, húszas éveimben járok. Hatalmas problémám nem tudok verekedni és még gyenge is vagyok. 182 cm vagyok és 80 kg, erőm nagyjából jó. Az a gondom még gyengének érzem magam, na meg hogy lassú vagyok. Életembe mindig én voltam a kishal aki gyenge volt.


Egyik eset, haveromékkal fent voltunk kocsmázni. És egy gyerek folyton beszólt én vissza szóltam neki és részegen beletartotta az öklét az arcomba. Nem sok volt hogy neki menjek, de egyszerűen leblokoltam. Lefagytam, és volt erre még egy példa amikor majdnem bunyóra került sort de egyszerűen lefagyott a testem. Alapjában véve lassú és gyenge vagyok, és hát nincs rutinom a harcba, önvédelembe.


Napi 20 kiló métert kerékpározok múlt hét óta. Írnátok még pár edzést hogy erősebb gyorsak jobb legyek? Mikor már nagyjából jobb lennék keresnék valami harcművészetet pl thai-box. Örülnék ha valaki írna nekem egy edzéstervet, súlyomhoz képest kevés a 15 fekvőtámasz?



2017. febr. 27. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
15fekvo az keves.verekedni meg nem ilyen edzestol fogsz megtanulni.De nem ertem minek verekedni..jo beismerem neha elkerulhetetlen,de amiket felsoroltal azok konnyen elkerulhetoek..,de ha tenyleg bunyora kerul a sor..te uss eloszor😉
2017. febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké kösz tudom! Én nem akarok verekedni, de annyira gáz hogy gyenge vagyok, változtatni akarok ezen. Csak biztonságba érezném magam, ezért akarok edzeni. Nem vagyok az a fajta ember aki visszaél az erejével. Csak önvédelmi célból akarok erősebb lenni. Nem akarok én bántani senkit.
2017. febr. 27. 21:19
 3/8 Kiss Pál Palika válasza:

Az elsőre ne hallgass. Ha te ütsz 1x.. és most 2 verzsön van, nem találsz be jól és szétvernek a második, véletlen jól betalálsz és bunyó lesz belőle, a bunyóból bíróság és ott te leszel aki szopni fog.

Neked több bajod van, nincs magabiztosságod, valamint elhiszed magadról azt, hogy szar vagy, azért mert mások ezt éreztetik veled, vagy mert másokat jobbnak látsz.

182cm, 80kg. Ez magában már jó. Küzdősport, önvédelem. ÉS csak akkor üss ha elkerülhetetlen. Ha ezen sportágak közül belekezdesz valamibe (most nem sorolom fel, mert fáradt vok, google) ott a mestered meg fog tanítani arra hogy csak akkor használd ha nincs más lehetőség. Erőnléti edzés az elengedhetetlen ezek mellé, ami nem a "gyúrás" mert attól kötött lesz az izomzatod és csak ártasz. Fegyencedzés, kardio, futás, majd futás súlyokkal, terepfutás, stb. Mellette tudatos étkezés, nincs pia,cigi,fű és tiszta vaddisznó vagy. Nem nehéz, akarni kell, HOGY NE TE LEGYÉL A KISHAL! Ahogy te fogalmazol.

2017. febr. 28. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 en azt mondtam ha NINCS MAS VALASZTAS tehat elkerulhetetlen a bunyo ,akkor usson eloszor.Mi a legrosszabb? Nem talal be es elverik..de alapbol ez tortenne mivel mint irtam egy elkerulhetetlen bunyorol beszelek.es ha betalal legalabb elonye van....
2017. febr. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Okè köszi, csinàlom majd akkor. Volt egy haverom aki thai boxolt és tesí órán vele edzettem mikor mèg suliba jàrtam. Az összes űtésem levédte akkàr hogy tàmadtam. Meg hàt a fejre ütnek attól félek a legjobban. Fekfőtàmaszbol mennyir kéne tudnom csinàlni?

Igen írtam nem kötekedek, nem szoktam verekedni. Amit akkarok az is csupán önvédelemre kell ha nettàn valaki megtàmadna engem vagy szeretteim.

2017. febr. 28. 09:52
 6/8 paper_chaser ***** válasza:

Fekvőtámaszt azt úgy csináld, hogy 3 másodperc legyen egy fekvő.

Van egy hanganyag hozzá, neten is fellelhető, az iskolásoknak erőnléti netfit felméréshez van. Én véletlen akadtam rá, azóta azzal csinálom én is, mert úgy tuti, hogy szabályos.

[link]

Itt vannak a hanganyagok, a fekvőset töltsd le, tedd rá egy telefonra és arra csináld, ahogy diktálja.

Mellé töltsd le a 100 fekvőtámasz programot és csináld a hanganyagra, az utasítások szerint.

Nem gáz, ha az első oszlopban kezded, a leggyengébb szinten. Végigmehetsz többször is egy héten, úgy, hogy először az első oszlopokat nyomod le, aztán amikor érzed, hogy menni fog a középső, akkor áttérsz arra, a végén a harmadikra.

Biciklizés az jó sport. Ha jobban szereted, mint a futást, akkor biciklizz nyugodtan.

Fekvőből törekedj majd, hogy menjen 40-50, de több is lehet.

A verekedést meg kerüld el, mert semmi értelme.

Ez az üss először dolog is kétélű, ahogy mondták. Van amikor nem lehet elkerülni és ütni kell, ha szorongatnak. De nem buzdítalak verekedésre.

Legyen önbizalmad, hagyd ott az idiótákat. Emelt fővel.

2017. febr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké persze ott fogam őket hagyni. De sajnos van mikor nincs más lehetőség. Oké csinálgatom a tréninget, köszönöm mindenkinek.
2017. febr. 28. 14:47
 8/8 anonim ***** válasza:
rúgd tökön, az mindig bejön xD
2017. febr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!