Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Önvédelmi jelleggel orvosi...

Önvédelmi jelleggel orvosi szikét magunknál tartani jogszerű? A szúró, -vágóéle nem haladja meg a 8 centit, viszont olyan éles, hogy a bőrhöz csak hozzáérve már vág is, tehát elég hatékonynak tűnik.

Figyelt kérdés

2017. márc. 12. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem értesz hozza, de előveszed, es olyannal találkozol akinél szinten van egy bökő ráadásul emberesebb, mit érsz vele?

Jobban járnal ha nem villognal ilyennel, legrosszabb esetben igy csak jól megpufolnek, de nem beleznek ki...

Ha meg ennyire kesezni akarsz, akkor tanuld meg elvenni mástól.

2017. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ezt mind értem, és mérlegelem, kinél és mikor veszem elő, de itt most a jogszerűségét kérdeztem.
2017. márc. 12. 11:05
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

Pfff...első válaszolón égtem ki...-_- Annyi logika van benne, hogy megtörténhet az, hogy a másik is kést ránt, de akkor nagyon jó, ne te támadj először, hanem hagyd, hogy ő tegye, majd mozdulj el és közben vágj bele az ő kezébe. Ennyi. De amúgy ha kést rántotok mindketten, akkor magabiztosan, a beszariság jele nélkül mondd meg neki, hogy ezt nem kéne és inkább hagyjátok egymást békén. Neki is veszélyes és neked is. Ilyenkor működhet a kimagyarázás! Máskor nem nagyon. De ilyen esetekben, amikor fegyver van, ha tökösen és határozottan azt mondod, hogy ez most semelyikünknek nem jó, akkor lehet megúszod.


Én amúgy úgy tudom, hogy nem szabálysértő, mivel 8 cm-nél kisebb a pengéje. De, ha esetleg nem talál ide Magyar Honvéd, akkor írj neki privátot, mert ő ezzel képben van és tud neked biztosat mondani.

2017. márc. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

a tárolás,magadnál hordás,elővétel miatt nem praktikus.

ha szikéből indulunk ki,akkor már sokkal jobb a sniccer.

az is baromi éles és nem vágja ki a zsebed,nem kell tokban hordani.

viszont törékeny és csak vágásra alkalmas,ezért sokkal jobb támadó eszköz a dugóhúzó vagy a csillag csavarhúzó.

bármikor magyarázat adható rá,hogy miért van nálad,ha motozás van és nem minősülnek fegyvernek.

ezek mellett a szike nem minősül hatékony önvédelmi eszköznek,még egy erősebb fém toll is jobb nála.

2017. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Inkább tanulj meg valamilyen szinten verekedni. (box, thai box stb) Hiába van nálad akármilyen fegyver ha testileg nem vagy képes használni és mentálisan is gyenge vagy hozzá.

Egy küzdősport ad erőt, kondit, egy jó mozgást amivel tudsz védekezni, mentálisan is megerősödsz így nem fogsz annyira megrémülni. Mellesleg ha puszta kezes harcra kerül a sor nagy eséllyel nyersz.

2017. márc. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!