Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megéri az alvás rovására...

Megéri az alvás rovására mozogni (akinek NEM a hobbija a sport)?

Figyelt kérdés
Ha mozog az ember, jobban tud koncentrálni, több energiája lesz a dolgokra, jobban megy a tanulás. Ugyanez igaz azonban az alvásra is... Tehát hat óra alvás és fél óra mozgás például vagy 6,5 óra alvás?
2017. márc. 22. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem működik, de függ mennyi az alvásigényed. Én sportolok ha nem alszok rendesen másnap fáj a fejem, nem tudok koncentrálni és fáradt vagyok. Plusz másnap többet alszok, ami felborítja a rendes alvási ritmusomat.
2017. márc. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 paper_chaser ***** válasza:
Szerintem 6,5 óra alvás már önmagában kevés.
2017. márc. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ha mozog az ember, jobban tud koncentrálni, több energiája lesz a dolgokra, jobban megy a tanulás. "


Meg nem tapasztaltam.

2017. márc. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"Ha mozog az ember, jobban tud koncentrálni, több energiája lesz a dolgokra, jobban megy a tanulás." Ez akkor igaz ha az izmok elvégzik a munkájukat.Ha megvan terhelve egy izom(csoport), akkor több vérre van szüksége, így több vér jut az agyba is.Az alap a 8 óra!!Ha valaki sportol 10-12 óra.
2017. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha en 6,5 orat aludnek, harom nap alatt elvinne az infarktus plusz ha ra is sportolnek.. szerintem ez baromi megterhelo a szivnek. En is azt vettem eszre, hogy miota minden nap sportolok, tobbet alszom, de jol is esik. Lehet, hogy van, aki 5kor felkel futni, de hidd el, nem ejfelkor felszik le, mint mi, hanem mar este 9kor alszik... tehat erted. Meg a hideg is kirazott hogy elolvastam a 6,5 ora alvast... van, hogy annyit alszom vagy annyit sem ol most... fel negy van es reggel kelnem kell, de aztan bepotolom.... de minden nap... keptelenseg kikeszulsz
2017. márc. 27. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ja es utolos voltam. Szerintem nem eri meg. En peobaltam, de nem ment jol a sport es mivel faradt voltam igy kajaval probaltam meg az energiaveszteseget potolni ami az alvashianybol eredt tehat a sport az mar kb nem

Is szamitott

2017. márc. 27. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A leguujabb kutatasok szerint az egeszseges alvas mennyiseg 6 orahoz all kozelebb, nem 8-hoz, viszont fontos a minosege, legyen tokeletes sotet es csend a szobaban, lefekves elott 2-3 oran at ne bamulj monitort, ne igyal alkoholt vagy koffeines italt.


A 6 ora nem ervenyes mindenkire, persze, de utolso, ha szamodra annyira extremen keves a 6, probalj javitani a minosegen.

2017. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!