Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni műkorcsolyázni?

Figyelt kérdés

Tizenöt-tizenhat éves lány vagyok, 160 centiméter, 58-60 kiló között, soha nem volt közöm komolyabb mozgáshoz, gerinc- illetve ízületi problémákkal rendelkezem tízéves korom óta. Zavarba ejt az esetlenségem, a mozgásom otromba, irritáló még a saját magam számára is, hogy az E-Sporton kívül nincs más sport jellegű az életemben.


Mindig is elkápráztatóan gyönyörűnek találtam a műkorcsolyát, a mozgásuk választékosságát, ahogy szinte zenélnek a testükkel, mindezt jégen, amin én magam megállni is csak nagy nehézségek árán voltam képes mikor még aktív és élkötelezett híve voltam a mozgásnak (kb. 5-6 éve). Mélységes undorral viseltetek a tömegsportokkal és a csapatjátékokkal szemben, nem vagyok képes egyszerre több emberre is figyelni, önmagamra akarok koncentrálni, miközben mozgok, mivel úgy hiszem, ez lenne a legcélravezetőbb módja annak, hogy valami eredményt is kihozzak ebből a szituációból, ne pedig csak üres, élvezhetetlen és fájdalmas bukfenceket vessek a jégen.


Hozzá értők és nem értők véleményét várom, Siófok város közelében hol tudnék korcsolyázni tanulni, illetve ezen sport elsajátításáért miféle erőfeszítéseket kell megtennem, mi ajánlott, és ha ne tegyem, miért ne tegyem?


Előre is köszönöm.



#mozgás #sport #korcsolya #műkorcsolya #mozogni jó #ritmikusság
2017. márc. 22. 22:39
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!