Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sikerülhet így lefogynom...

Sikerülhet így lefogynom szeptemberig?

Figyelt kérdés

Heti 4-5 konditermi edzés + hétvégén 3 óra biciklizés vagy séta esetleg túrák (minden hétvégén csinálok valamit).

Étrendre annyira nem tudok odafigyelni, mert sokat vagyok a városban (falun lakok) és így csak bent tudok enni, de valahogy így néz ki:

Reggeli:1 fitt turorudi, 2-4 korpovit keksz néha zabkása

Tízórai: korpovit keksz (néha becsúszik egy 7days croissant mert a sulibüfében nincs semmi normális kaja)

Ebéd: korpovit vagy néha semmit sem eszek, mert nincs időm

Uzsonna: ha van időm megeszem a maradék kekszet (ami kb 5 db mert az osztálytársaim megeszik előlem)

Vacsora: 1 fehérje ital edzés után (ami után még kb 40 percet sétálok) ha van otthon még eszek egy kis mozzarellát vagy egy zabkását

Nasi: répa, rossz esetben ha nincs más egy pár db puki

Sajnos főtt ételt ritkán tudok enni maximum este amikor hazaérek mamámnál, de nem sűrűn marad időm rá.

Kérlek segítsetek hogy hogyan tudnék gyorsabban és hatásosabban fogyni.

Mennyi idő alatt tudnék fogyni? 89 kg vagyok és az ideális 50-55 kg lenne 174 cm 14/l



2017. márc. 26. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Te jó ég!!!

Tessék reggelizni! A fogyáshoz nem koplalás kell,hanem rendes étrend. Reggelire bőséges fehérjében és szénhidrátban dús reggeli: tojásrántotta egy szelet kényérrel, zabkása gyümölccsel vagy ilyesmi! Tízoraira pár keksz,joghurt az oké. Ebédre tessék főtt ételt enni, rizs-csirke, saláta-szárnyashús és hasonlók. Uzsonnár valami gyümölcs és vacsorára is tessék enni, a fehérjeturmix is jó,de mellé egyél salátát (estére már ne gyümölcsöt)


174centihez az 55 kiló rettentően kevés. Még a 60is az lenne.... Arról nem beszélve,hogyha edzesz,akkor izmosodni fogsz. Az izom pedig nehezebb,mint a zsír, ezért a mérleg nem számít!!! Elő a centit,azzal nézd a változást,ne a mérleggel.


Azt pedig említenem sem kell,gondolom nem vagy buta és magadtól is tudod,hogy 14 éves vagy,most alakul a szervezeted nőiessé,tehát meg fog változni,ezért is fontos,hogy kiegyensúlyozottan táplálkozz a mozgás mellett. Biztosan nem akarsz későbbemiatt beteg lenni!


Tessék sokat enni és sokat sportolni, ez a fő feladatod. Ha fogyni szeretnél a súlyodból, ne igyál üdítőket és cukrot ne tegyél a teádba, ha lehet a hétvégi mama sütin kívül ne egyél cukrosat. Ne nasizz és ne egyél meg egy zacskó chipszet vagy diákcsemegét együltő helyedben.

Az iskolába vigyél magaddal tízóraira vagy uzsonnára zöldségszeleteket, túrót, korpás/zabkekszet (bár az is tele van cukorral, de pár azelet belefér)


Hidd el,ebben a korban,mindegy,hogy mi a menza kaja,lényeg,hogy egyél főtt ételt napi egyszer, ha csak kis adagot is,de egyél!!!!!


Okosok,javítsatok ki,ha tévedtem vagy kihagytam valamit ;)

2017. márc. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem jó ötlet, ha elkezdesz főzni magadnak egészséges kajákat, elcsomagolhatod ételtartóba és beviheted a suliba :) + fejleszted a tudásod és amikor felnősz, könnyebb lesz a sütés-főzés

Amit leírtál, tényleg nagyon kevés. Én tartózkodnék a 7 days croissant-októl, mert ahhoz képest, hogy milyen kicsi és mennyire nem laktat, nagyon sok kalória.

Az arányaidhoz képest nagyon keveset eszel és ez nem jó. Kezd kisebben! Apránként kell haladnod, ha nem csak lefogyni szeretnél, de meg is akarod tartani a súlyod. Nyugodtan ehetsz ennél többet, annyi a lényeg, hogy tartsd a kalóriadeficited és fogyni fogsz!

2017. aug. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!