Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot/harcművész...

Milyen küzdősportot/harcművészetet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Tudom, sok hasonló kérdés van már. A munkám miatt, csak kéthetente tudok edzésekre járni. Jelenleg Aikido-zok (lassan 2 hónapja) érzem, hogy sokat felejtek 2 edzés között, nincs meg a sikerélmény amit vártam. Hosszú idő akkor is, ha normálisan jár az ember, de így kegyetlen és nem is élvezem, pont ezek miatt. Ilyen feltételek mellett, mit ajánlanátok? Box-on gondolkodtam, de nincs tapasztalatom. 70pár kg am sem tudom elég -e :)

2017. márc. 29. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha Boxon gondolkozol, akkor az érdekel, azt kell csinálnod. Minek kell az itteniek véleménye?
2017. márc. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Uh, szerinted csak 120 kilós emberek boxolnak?

Miért ne lenne elég a "70 pár kg am".

Van

Cirkálósúly,Félnehézsúly,Harmatsúly,Kisharmatsúly, Kislégsúly,Kispehelysúly,Kisváltósúly,Könnyűsúly, Középsúly,Légsúly,Nagyközépsúly,Nagypehelysúly, Nagyváltósúly,Nehézsúly,Pehelysúly,Szalmasúly,

Szupernehézsúly,Váltósúly....

A box lehet jobban áll neked, ha az aikido nem tetszik, mert sokat felejtesz, és ugye a technikai részét tudni kell.

Boxban is sok mindent meg kell jegyezned. De mivel 2 kézel ütsz, lábmunka, hogyan helyezd a súlypontod majd idővel belédrögzül, ezért ez jobb lenne számodra, ha gyorsabban akarsz jobb bunyós lenni.

2017. márc. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mind jó, ha csinálod.
2017. márc. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hiába vagy 70 kg, egy 100 kg-os tudatlant is elversz 3 év után.
2017. márc. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a celod a választott sporttal
2017. ápr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A sikerélmény, a mozgás és persze az önvédelem miatt akarok járni. A harcművészetek nagy részénél övrendszer van, ehhez kötik a fejlődést. Ez nem tetszik pl. Ajánlották a Karate-t, de az így ránézésre olyan mint az Aikido.
2017. ápr. 3. 20:06
 7/7 tikyus ***** válasza:
Az aikido a legszarabb a karate is már gyíkoknak való jujutsu judo vagy ilyesmi
2020. aug. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!