Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lányoknak milyen, , küzdősport...

Lányoknak milyen, , küzdősportot''ajánlanátok, amivel megtudja védeni magát?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és szeretnék valami ,,küzdősportot'',harcművészetet elkezdeni.Leginkább önvédelemre kellene.Rengeteget kutakodtam,de nem tudok dönteni.Mindenki mást mond,mindig van valami negatívum.

165 cm és 53 kg vagyok :P Viszonylag erős vagyok(viszonylag xD).

A stresszt is szeretném levezetni vele,mert sajnos felgyűlik bennem és eléggé idegbeteg leszek tőle.


Mit ajánlanátok egy lánynak ?Melyik jó éles helyzetben ? (azt mondják a földharc ki van zárva utcán)

Gázspray-t nemsokára kapok,de viperát is szeretnék beszerezni.

Nem lakok veszélyes környéken,de a gimi ahová járni fogok,az nincs hozzám túl közel,és nem árt felkészülni.


Szegeden van valahol jó oktatás ?



2017. ápr. 12. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy lánynak nehezebb sajnos kiképeznie magát, mert egy fiú elmegy egy küzdősportra jó pár évig és már tud harcolni, de neked más.

Először is az önvédelmi fegyver nagyon jó! Tanuld meg használni rendesen. Másodszor is legyél jó kondiban hogy eltudj futni miután lefújtad a támadót. Ezek mellé jó egy önvédelmi rendszer vagy egy full contact küzdősport, bár az nem mindenkinek való, van hogy némelyik fiú sem már járni egy boxra/thai boxra.

2017. ápr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*fiú sem mer járni
2017. ápr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A win tsun kung fut ajánlanám neked. Ez a sport főleg önvédelmet tanít (támadást nem annyira) ezért neked hasznos lehet. Előnye még, hogy egy nő találta ki az egész „küzdősportot", ezért nem lehet abból hátrányod, hogy lány vagy. Ha jól tudom különösebb erőnlétet sem igényel. Elnézést ha valamit rosszul írtam, már nem wing tsunozok, csak régebben jártam. :)
2017. ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

"viperát is szeretnék beszerezni"

Nézz utána, milyen feltételekkel hordhatsz magaddal viperát Mo-n.

Azt is nézd meg, milyen sérüléseket lehet vele okozni pl. mellkasra vagy fejre ütéssel.

Végül nézd meg, hogy ezekre mit szab ki a BTK.


Szóval: gázspré oké, önvédelmi sport oké, vipera nem oké.

2017. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg japán ju jitsu?
2017. ápr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tanulj meg gyorsan futni és legyen nálad gázspray.


Ez a leghatásosabb megoldás.


Most komolyan ha betámad így egy nagydarab férfi akkor ahhoz UFC szintű küzdősportolónak kéne lenned hogy le tud nyomni.


Attól mert munka mellett eljársz heti 2X valamire másfél órára még nem leszel 165 cm 53 kg-os lányként egy terminátor.


persze ha a küzdősportok egyéb pozitív hatásai is motiválnak akkor nyugodtan

2017. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
bocsi, úgy értem hogy paprika spray xd
2017. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a vipera illegális.Leginkább otthon tartanám,meg max. kutyasétáltatáshoz(sajnos vannak nálam nagyobb kutyák is a környéken,akik nem éppen a legbarátságosabbak,botot/faágat felénk nem nagyon találni max.gallyat.


Nem szeretnék terminátor lenni,de azért szeretném némileg megvédeni magam,vagy legalább visszaütni és nem tűrni hogy üssenek (ha esetleg történik ilyen,de erre nem látok sok esélyt egyenlőre )

+talán némi önbizalmat is ad :D

2017. ápr. 12. 16:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért egy 3-5 év átlag ember leverne
2017. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kutyák ellen jó a gázspré, főleg ha te is kutyával vagy. Ilyenkor a másik kutya nem téged támad, hanem a te kutyádra megy, így te "kényelmesen" be tudod célozni.


Ha mindenképpen akarsz valamilyen más "fegyvert" is, akkor pl. taktikai toll vagy kubotan (ez utóbbi nem tudom, mennyire legális), de egy kulcscsomó is megteszi, ha gyakorlod a használatát.

2017. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!