Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdőknek: Fehérje vagy...

Kezdőknek: Fehérje vagy Tömegnövelők?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el gyúrni és kéne valami szer amivel könnyebben erősödhetnék. Rendszeresen járok edzeni. Mi "értelmeseb" fehérje vagy tömegnövelő, kezdöknek ?
2010. máj. 13. 22:02
1 2
 1/11 Vak Bottyán ***** válasza:

Csak akkor vegyél fehérjét, vagy tömegnövelőt, ha már az étkezésed rendben van. Az étkezésről annyit, hogy a fehérjebeviteled minden nap 2g legyen testúlykilogramonként, szóval egy 100 kilós ember naponta 200 g fehérjét vigyen be (legjobb fehérjeforrások: csirkemell, pulykamell, kevésbé zsíros halak). A szénhidrátbevitel 4-5g testúlykilogramonként (legjobb szénhidrát források: (rizs, zabpehely)

Ha ezek rendben vannak, akkor gondolkozz el a táplálékkiegészítőkön. Különben a tömegnövelőben fehérje és szénhidrát van, általában a szénhidrát több bennük. Ha a kajálásoddal nem viszel be elég fehérjét, de elég szénhidrátot viszel be, akkor válaszd a sima fehérjét, és azzal egészítsd ki a kaját. Ha fehérje és szénhidrát is jöhetne még, mer egyik se elég, akkor meg tömegnövelő.

Ja meg vegyél valami vitamint is.

2010. máj. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
13%

semelyik.


[link]


Jó, igen én is szedem a mass gainer-t de az elő irt adagnál sokkal kevesebbet, de akkor mi értelme,igaz még én sem tudom, egy saját étrendet kell elő írni,jobb félni mint megijedni, ja és hosszútávon tönkreteszi a májad, veséd, STB, ezeket én sem hiszem vagy nem akartam/akarom elhinni a nagy fincsi izmok láttán de ez van.


Idézek mástól:

Ezeknek a nagy része cukor és egyéb kiegészítők(pl taurin). Rendszeres használata leterheli és tönkreteszi a vesét, így nem érdemes hosszú ideig használni; pláne, hogy "örökös" edzést igényelnek, azaz a felszedett tömeget csak "állandó" edzéssel lehet fenntartani, elvégre ha lecsökken a kalóriaigény, akkor a test megszabadul a felesleges kilóktól, ez érvényes az izmokra is. Rendes étkezéssel kell bevinni a kalóriát, ami persze sokkal nehezebb, de hatásosabb is, és sokkal nehezebben zsírosodsz el. Attól függ, mit akarsz. Tömegelővel sokkal gyorsabb az eredmény, nélküle tartósabb.

Nem vagyok ellene, mert én is szedem(Hypermass 5000), de ismerem a korlátait, pláne, hogy ezek drága dolgok.. De ez a sport már csak ilyen költséges.

2010. máj. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Edzés után érdemes meginni egy tömegnövelőt, meg van benne minden ami kell. (fehérje, szénhidrát, vitaminok.. meg még ki tudja mi.) Fehérje is jó, csak akkor ki kell egészítened szénhidráttal. Fehérje sem mindegy hogy milyen, a sima szójafehérje pl lassabban szívódik fel mint egy tejsavó fehérje. Persze árban is van különbség bőven... :s
2010. máj. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

úristen mi van itt:) naturál testlépítés azt jelenti,hogy no doping, táplálékkiegészítő az kaja bazzeg.

c - vitamin is tápkieg.. tönkre teszi a vestét?? hypermass??

istenem

gyökér


kérdező!!

húzz erről az oldalról!!!mert itt sok a hülye,ott vannak a bodys oldalak


amúgy meg fehérje plusz edzés után szőlőcukor

2010. máj. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem tömegnövelő!főleg hogy kezdő vagy!Kezdőknek a Jumbo-t ajánlják!De ha egy nap elegendő szénhidrátot viszel be, akkor jó a fehérje!Bármelyiket is választod nagyot fog dobni rajtad főleg így az elején!Sok sikert!
2010. máj. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

tömegnövelő: benne van a nevében. Ha vékony vagy, és nőni szeretnél (széltében) akkor ez

fehérje: ha fogyni szeretnél. Ezt akkor, amikor diétázol, és a kisebb adag kaja mellett is szeretnéd, hogy meglegyen a szükséges fehérjemennyiség.

De tény, a leglényegesebb a rendes kaja.

Az edzés után (egyből) elfogyasztott fehérjeturmix biztos, hogy jó, és attól nem fogsz hízni.

2010. máj. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

fehérje ha fogyni sztnél ??mi a f.aszt írogatsz baromságokat?

én tömegeléskor is fehérjét veszek..ch-nak sztőlőcukrot használok,mivel a tömegnövelőkben is cukrok vanak ,ennyi


az ÉTREND határozza meg,hogy kinek mi kell,ha hajlamosabb valaki a hízásra,akkor biztos ,hogy nem egy agyoncukrozott tömegnövrelővel kell tömegetnövelnie.


az ÉTREND fogyaszt, a fehérje nem..


ha az étrendben sok ch hiányzik akkor érdemes pl egy Jumbo-ra beruházni.


kezdőknek ugyanolyan jó a fehérje+ szőlőcukor


az első lépés szerintem egy étrend összeállítása,aztán esetleg egy jó fehérje kiválasztása,amit mindig meg tudsz venni,mert gyanítom h megennél egy vödör jumbot,aztán másfél hónapig gyűjtenél a köv.re,pedig ez így lószart se ér.

2010. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

17:24-es válaszoló!

Nem a fehérjétől fogy az ember, hanem a kevesebb kajától. De a diétázás óhatatlanul kisebb mennyiségű fehérje evéssel jár, vagyis erősen javallott a fehérjekészítmény fogyasztása, hogy ne veszítsen izmot.

Igazából a tömegnövelőkhöz nem értek, de kétlem, hogy szőlőcukor lenne bennük. Én úgy tudom, hogy lassabb felszívódású szénhidrátokat tesznek bele.

Szőlőcukor csak edzés után közvetlenül való.

2010. máj. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
diétázás pont hogy magasabb fehérjebevitellel jár
2010. máj. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
tömegnövelőkbe meg maltodrexin és szőlőcukor van,némi vitargoval. az olcsóbb tömegnövelőkben csak cukor van.
2010. máj. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!