Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » GPS navigáció ügyben kérném a...

GPS navigáció ügyben kérném a tanácsotokat/gyalogos túrázáshoz/ melyik jó? /és ami 60ezernél olcsóbb.

Figyelt kérdés

Mindig is szerettünk volna, látom,hogy van már 30ezer ft-tól /Garmin eTrex 10/ de kicsinek tűnik a képernyő. Van használt is de attól félünk /nem szokott szerencsénk lenni.

Olyantól kérnék tanácsot,akinek van tapasztalata.


A telefonomon van szuper turistatérkép,viszont a bükkben nem működne mindenhol és 1nap alatt lemerül a telefonom. /LG K8

Köszönöm



#GPS navigátor
2017. ápr. 30. 19:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nézegettem régebben, de szerintem a mobiltelefon sokkal jobb választás. Nekem egy öregebb munkatársam (aki nem okostelefont használ) hozott egy túrára egy ilyen készüléket, és a kijelzője nagyon kicsi volt és borzasztóan kényelmetlen volt a kezelése, és csak egyfajta térképet lehetett rajta nézni. Szemben az én mobilom, ami amúgy olcsóbb volt a túra GPS-nél, lényegesen kezelhetőbb, több különböző turistatérképen is meg tudtam nézni az útvonalat, arról meg ne is beszéljünk, hogy kb. 12-szer akkora a mobilkijelzőm felbontása és méretben is nagyobb a túra GPS-énél.


Azt, hogy "bükkben nem működne mindenhol" azt hogy értetted?

GPS jel ott is van, a térképeket meg le lehet tölteni mobilra, és akkor nem kell hozzá mobilnet. Én Windows Phone-t használok, ami már gyakorlatilag egy halott operációs rendszer, alig használják, alig vannak rá appok, de még erre is találtam olyan alkalmazást ami képes Offline használatra letölteni a Turistautak.hu-t vagy az OpenStreetMap túrázós változatát meg még sok másik térképet, tud GPX formátumban rögzített netről letölthető útvonalakat/pontokat megjeleníteni, útvonalat rögzíteni, pontok légvonalbeli távolságát megadni, van benne iránytű stb. Nem ismerem az Androidos válaszékot hasonló alkalmazásokból, de biztos vagyok benne, hogy rengeteg erre a célra való van.


Üzemidő

Nekem pl. a mobilom tovább bírja egy töltéssel mint ami a GPS-ek adatlapján szerepel feltüntetett üzemidőként, de ha neked ez probléma, akkor tudsz venni valamilyen hordozható mobiltöltőt. (Powerbank-nek, vésztöltőnek stb. szokták hívni) Én egy ilyet vettem régen:


[link]


és kb. 1,7-szer fel tudom vele tölteni a tiédhez hasonló kapacitással rendelkező mobilakksimat:

De vannak ennél sokkal nagyon kapacitású külső töltők, és a túra GPS árának töredékéért tudsz olyan kapacitásút venni, amivel simán kihúzod egy hétig. :-)


Még egy megjegyzés:

A túra GPS-ek nem valószínű, hogy pontosabbak mint a telód. Ráadásul szerintem túra GPS-ből úgysem vennél újat 2-3 éven belül, viszont mobilból meg szerintem újat fogsz. És akkor már kb. minden mobil Galileo képes lesz, ami meg lényegesen pontosabb mint a GPS vagy a Glonass.

[link]

2017. máj. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!