Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Erről ti mit gondoltok? Egy...

Bamboo94 kérdése:

Erről ti mit gondoltok? Egy hivatásos MMA harcos elvert egy Tai-chi mestert. Többen is mondták és irogatták hogy a tai-chi haszontalan gyakorlatban, igazi harcba. N Most akkor mi az igazság? Www.Youtube.com/watch? V=4RW_vgmPsNM

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék ti mit gondoltok, főleg ha van köztetek olyan aki harcművészetekben jártas az külön előny.

2017. máj. 22. 11:14
 1/7 papagenou válasza:

semmit. a tai-chi inkább meditációs gyakorlat, mint harcművészet, míg az MMA full-kontaktos küzdősport.

ezen kívül meg, én az alig több, mint 70kgmmal is vertem már meg nálam lényegesen nagyobb embert, mert úgy alakult. pedig elvileg neki volt nagyobb esélye, de nekem kellett felülkerekednem. ez van.

2017. máj. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jaj, vártam már ezt a kérdést...a Tai Chi oktatása fos még Kínában is. Én már akkor tudtam, hogy el lesz verve, mint a szél, amikor csak feltette a kezeit. Mellesleg az a Tai Chis szinte a saját lábában esett el a végén. Tehát annyi harci tapasztalata volt az embernek, mint egy balettosnak, de hiába Tai Chi mester papíron, szegénynek fogalma sincs arról, hogy a Tai Chi egy testharci stílus, amiben viszont elég jó. De ő ott se tudna csinálni semmit, ne értsd félre! Mivel egész életében levegőt hajlítgatott és nyilván el lett verve egy harcban tapasztalt ellen, amiben nincs is semmi meglepő. Én az MMA-st nem értem amúgy. Ott van Kínában, de egy gyógytornászt hív ki és veri a mellét, hogy győzött, ahelyett, hogy elmenne mondjuk egy Hung-Gar, Choy Lay Fut, Wudang, Tongbei Quan, Chang Quan edzésre és az ottani mestert hívná ki. Állítólag az MMA-s azt mondta a Tai Chi "mesternek", hogy mindent szabad, a golyókat is lehet támadni, fejelni is lehet, térdet rúgni és így tovább, na ha ilyet mondasz egy Wudangosnak, akkor az egy pillanat alatt lerúgja a golyóid, vagy a térded, vagy egyszerre a kettőt. Csak lehet mivel ezek komoly és valódi harcba készült Kung-fu stílusok, így ilyent már nem hív ki, csak maximum, ha ott is gyér az edzés. De aztán ki tudja, lehet mászkál még Kínában és célja a komolyabb stílusok kihívása is. De azért ez fölöttébb érdekes, hogy egy Tai Chist hívott ki, akin látszott, hogy semmi tapasztalata nincs abszolút.


Itt az oldalon Rozsda Sárkány részesült jó Tai Chi oktatásban. Írj neki privátot, biztos szívesen elmondja ő is, hogy milyen az igazi Tai Chi.

2017. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ok itt levegővel kell egyet értenem a tai chi mester nem volt egy tapasztalt bunyós és inkább tekintik a tai chi-t mindenütt egészségmegőrző/javító mozgásformának mintsem való életben is használható harcművészetnek . Tehát nem meglepő hogy a tapasztaltabb legyőzte egy a verekedésben JÓVAL kevésbé jártas egyént . Ja és igen levegő minimális földrevitel/rántás megtalálható a muay-ban ha a klincselésből indítottra gondolsz.
2017. máj. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vagyis ebben "nálad a pont'
2017. máj. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na, itt egy Tai Chi mester véleményezi a küzdelmet, és nagyjából igaza is van.


[link]

2017. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Macbeth, nem tudom, hogy amiket neked mondtam, azokban hol nem nálam van a pont? Most tudom, hogy fújsz rám, amiért szembesítettelek azzal, hogy a Kick Boxot még a Wing stílusok is legyőzik olyan 55-45%-ban, a Wing stílusokat pedig verik az állatstílusok, meg a valódi harcba készült másik Kung-fu stílusok, de a Savate is és a Muay Thai is, csak, hogy nehogy azt hidd, hogy csak a Kung-fu képes erre...de mivel bántottalak még meg? Ismered a Daru Kung-fut? A Chang Quant? A Saskarom Kung-fut? Nem? Én igen! Persze nem teljes mértékben, mivel nem csináltam őket, de tudom róluk jól, hogy ezek közül mindegyik jobban rúg, mint a Kick Box! Itt már akkor vége is, máris nagyobb fölényben vannak, mint egy Kick Boxoló. Van a harcnak több fázisa, ugye? Mit érint még egy Kick Boxoló? A kézharcot, ugye? Testharc nulla, földharc nulla, földrevitelek, no, ezt megmondom őszintén, nem tudom teljesen. De ha jól emlékszem Kick Boxon nem is lehet a lábat támadni. Vagy igen? Ezt így esküszöm, hogy nem tudom, de majd mondd nyugodtan. Na, a fentebbi stílusok jobbak rúgó távolságban, mint a Kick Box, de még a Savaténál és Taekwondoonál is lehetnek jobbak (!!!), kézharcba ők nem bocsátkoznak, ha te közel kerülsz hozzájuk, akkor könyökfedezékkel levédik minden ütésed (én 1 kézzel tudtam magam védeni Taekwondoos barátom gépelésétől és egy Kick Boxoló nem üt sokkal jobban, mint egy Taekwondoos, pláne, hogy az én barátom gyakorolta is az ütéseket...) és berontanak testharcba, ahol abszolút nem gyengébbek, mint a Birkózás mondjuk, vagy a Judo. Szerinted mennyi ideig állnál a lábadon? Egy Birkózó ellen mit saccolsz? Na, pont annyi ideig állnál egy Chang Quanos ellen is testharcban. De visszatérve a szabályokra...ha nekem van igazam és Kick Boxban tilos lábat támadni, akkor mégis, hogy akarsz kivédeni egy lábsöprést? Hogy szokod meg azt az érzést, amikor egy Saskarom mester rárúg a combodra, térdedre, amikor te indítasz egy köríves rúgást? Vagy ha csak beelőz és közberúg neked? Vagy bokán rúg, vagy térden? Vagy kisörpi a tartólábad, miközben indítod a magasrúgást? Ezek a Kung-fusok tudod, hogy hogy kezelik a rúgásokat? Mint az állat! Az ilyen stílusoknál 2 szabályrendszerben tanulnak meg küzdeni a képviselők: 1) full kontakt, semmi szabály, 2) tilos ütni fejre és inkább rúgni szabad amúgy is. Namost aki szerinted úgy küzd minden edzésen, hogy azt gyakorolja, hogy kell egy rúgást levédeni, elkapni, földnek vágni a másikat, beelőzni a másikat, kisöpörni a lábát, miközben az rúg, akkor az nem fogja ellened megcsinálni lazán? Ellened?!!? Egy olyan ellen, aki ehhez nincs hozzászokva, mert az ő szabályrendszerében ezek tilosak?! Ne mondd már, hogy nem értesz meg! Én nem a Kick Boxot szidom, nem is téged. Csak már marhára unom, hogy ezen az oldalon majdnem mindenki elfogultan ragaszkodik 1, vagy több stílushoz és azok legyőzhetetlenek. Valaki a Boxot isteníti, valaki a Birkózást, a másik meg a Kyokushin Karatét, én meg itt vagyok és csak azt mondom, hogy minden stílusnak van előnye és hátránya! Egyszerűen a Saskarom Kung-fu például erősebb, mint a Kick Box. De ha te többet edzel, vagy csak szerencséd van, vagy csak simán jobb vagy a Saskarom képviselőnél, akkor te fogsz győzni. Ez ilyen egyszerű. Ahogyan létezik olyan Saskarom mester, aki lazán összever egy profi Kick Boxolót, úgy létezik az a Kick Boxoló, aki összever egy Saskarom Kung-fust. De magas szinten a Saskarom egyszerűen erősebb, mivel rúgó távolságban jobb, jól kezeli az ütéseket és jó testharcban, valamint földrevitelekben és nincs benne szabály, hogy ezt és azt nem csinálhatsz.


Nem tudom, hogy ezen mit nem vagy képes megérteni. Azt még megértem, hogy fáj, hogy nem a Kick Box, amit tanulsz a világ legerősebb stílusa, sőt, valójában egy középkategóriás stílus, de mindenkinek ellenfél vagy! Mindenkinek oda kell figyelni, ha egy jó Kick Boxoló ellen küzd! Csak én személy szerint jobban aggódnék, ha egy Boxoló állna velem szemben, vagy egy Savatés, vagy egy Choy Lay Futos. A Savate amúgy SIMÁN lehet nagyon kemény ellenfele még a legbrutálisabb Kung-fu stílusnak is, és, hogy miért? Mert a Savate kézzel simán lehet olyan jó, mint a Box, rúgásokban pedig nem marad el az északi Kung-fu stílusoktól. Tehát egy Saskarom Kung-fus jogosan aggódhat. A rúgó távolság, amit a legjobban szeret, nem biztos, hogy elég lesz. Aztán ha kialakul a kézharc, akkor a Savate a brutálisan jó ütőtechnikájával egyszerűen túl gyors lehet (LEHET!!) ahhoz, hogy elkapja az ütéseit, amit szeret csinálni a Saskarom Kung-fu, ha kézharcig fajul a dolog. Tehát biztonságosabb lenne egy könyökfedezék és berontani testharcba, azonban a Savate mozgása nagyon jó és tarthatja a távolságot. Ha kesztyűben zajlik a küzdelem, talán itt vége is van a Saskarom mesternek, utcán a könyökfedezéket ütögetni nem kifizetődő, így ott még nyerhetne. De te most ezt rá tudod ruházni a Kick Boxra? Ha mellette Boxolsz is, akkor már sokkal jobb harcos lehetsz! Sima Kick Boxszal is jó lehetsz, de akkor nem garantált, hogy te bejutsz ütéstávolságba egy Saskarom Kung-fus ellen, mert az még rúgó távolságban kinyír téged, ahogy egy Savatés is tenné ám! Csak, hogy ne csak a Saskarmot mondjam. De ha még be is jutsz ütéstávolságba, az is csak neked rosszabb megint, ahogy a Savate ellen is rosszabbul járnál.


Ennyi, sajnálom, de ennél jobban nem tudom a szádbarágni a dolgokat. Nem, nem írtam egyszer sem, hogy hulladék lenne a Kick Box, ne ezt szűrd le, hanem csak azt mondtam, hogy sok stílus egyszerűen csak erősebb nála. De esélyed mindig is lesz mindenki ellen. Azért sokkolt engemet amúgy ez a Kick Box imádatod a Kung-fuval szemben, mivel a Kung-fu stílusok leginkább a Kick Box ellen szoktak küzdeni és 99%-ban elég nagy fölénnyel nyernek is. Még ringben is. És ez tény, ahogyan az is tény, hogy a Choy Lay Futosok nagyobb arányban győznek a Thai Boxolók ellen, mint veszítenek és az is igaz, hogy a Wing stílusokat az állatstílusok és a többi valós harcba készült Kung-fu stílusok verik. Ennyi, ezzel szembe kell nézni, el kell fogadni, mert ha sírnék is rajta, akkor is így lenne. Kész!


Nem akartalak megbántani, nagyon szájbarágósan most leírtam neked a dolgokat, egyszerűen ha nem érted meg így se, akkor nem is akarod megérteni.

2017. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem azt mondom rossz a kung fu mert akadnak jó stílusok ezen belül is , de sokat túlértékelnek ( Ez sok más stílusra is igaz .) Nem , valóban derék alatti támadásokban nem jeleskedik a Kick-Box . De azért azt se felejtsük el hogy egy kickboxot űző is felkészülhet a lábtámadásokra ( sőt ha van esze fel is készül ) , javítja a lábmunkáját , edzi csontjait ... De ezeket hagyjuk is és abból induljunk ki hogy a kickboxos csak a teremben edz , otthon nem fordít rá különösen sok időt . De ott megvan az ami sok harcművészeti edzésen nincs , mégpedig a rendszeres kemény sparring . Hány kungfu vagy karate edzésen láttál már full contact sparringot ? Hiába jó egy technika ha nem tanulja meg alkalmazni . Sokan mondják hogy nem a stílust kell szidni hanem az oktatás színvonalát , ez így is van . Ám akárhonnan is nézzük olyan személlyel kerülsz szembe az utcán aki ebben a sz*r oktatásban részesült . És sok helyen ezen stílusokat amiket említesz elég gyengén tanítják aminek eredménye a gyenge bunyós ( nem a savate stb-ről beszélek most ) Tehát summa summárum lehet kitűnő egy stílus ha a "mester " minősíthetetlen színvonalat képvisel és ilyen tudást is ad tovább .
2017. máj. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!