Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok. Nagyon szeretn...

14 éves vagyok. Nagyon szeretnék edzeni, hogy erősebb legyek. Lehet ebből bármi bajom?

Figyelt kérdés

Letöltöttem egy alkalmazást otthoni edzésekkel. (Fekvőtámasz,az egyik kezemen meg kell tartani az egész súlyomat).

Lehet ebből bármi baj a fejlődésemre ha rendszeresen csinálom ?

Szeretnék erősebb lenni mert kézilabdázom.

14\L


2017. máj. 23. 17:31
 1/2 A kérdező kommentje:
168 cm ,51 kg
2017. máj. 23. 17:32
 2/2 anonim válasza:

Erre sajnos elég nehéz válaszolni. Az edzés önmagában véve jó dolog, de nem árt, ha van melletted egy edző/ kondi instruktor/ tesitanár, mert ha rosszul csinálod az adott feladatokat, akkor:

1. Nem biztos, hogy a megfelelő helyekre hat, vagy hat egyáltalán.

2. Az ízületekre mindig fokozottan oda kell figyelni. Kezdetnek nem biztos, hogy a fekvőtámaszozás a legjobb megoldás.

3. Le is sérülhetsz, megránthatod az izmaidat, ilyesmi.

A kézilabda edzéseken erősítetek is, ennyi idősen ha nincs súlyproblémád szerintem az bőven elég. + ha a sulidban van esetleg lehetőség délutáni szakkörre, akkor iratkozz be, vagy beszéld meg a tesitanárral, hogy foglalkozzon veled. (Nekünk pl volt konditerem a sulinkban, délutánonként bejárhattunk tanári felügyelet alatt, és segítettek nekünk, pedig egy noname vidéki suliról van szó).

2017. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!