Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyhatok ha sokat edzek?

Fogyhatok ha sokat edzek?

Figyelt kérdés

13 eves lany vagyok, jarok focira, de sajnos elegge husi vagyok:D. 163cm vagyok es hat remelem megnyulok, de szeretnek otthon edzeni, foleg izmosodni. Most elkezdek intenziven edzeni otthon, de kivancsi lennek hogy lenne ra eselyem hogy izmosodjak? Szeretnek a taplalkozason valtoztani mert eleg egeszsegtelen vagyok:( a vallam teljesen ki van pattogva:(.

Kene segitseg hogy hogyan taplalkozzak mert egyedul nem megy:( tudnatok peldat mondani hogy reggelre ebedre es vacsorara mit esztek? Mit kene?

Ha osszeturmixolok sok gyumolcsot akkor azt ihazom vagy az elegge cukros?

Ha heti 3x 15kmt bicikliznek es heti 3x nehany kmt futnek az hatasos lenne?:)

Meg gondolom 13 evesen nem igazan lehet szedni ilyen porokat stb stb?

amugy 55 kg vagyok es hat keves izom tobb zsir van rajtam:(

nagyon remenykedem a javulasban!!:)

kerlek segitsetek!!:)



2017. jún. 16. 19:23
 1/4 anonim válasza:

"Szórakozás » Filmek, sorozatok" ?!


Igen, lenne rá esélyed, hogy izmosodj, bár még nagyon fiatal vagy, fogsz nőni is, változik rajtad minden. Elsősorban fehérjedús táplálkozás kell hozzá, elhagyni az édességeket (üdítőket is), egyelőre én nem ajánlanám a fehérjeporok szedését. Az interneten találsz fehérjedús étrendet, illetve hogy miket ehetsz és miket nem. Sokszor kell enned és keveset. A biciklizés leginkább a lábaidat erősíti csak. Kardióznod kellene, futni sokat, ugrálókötelezni... /L

2017. jún. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Juujjj elnyomhattam valahogyan a kategoriat:((

koszonom szepen!!:)

2017. jún. 16. 19:38
 3/4 palilaci ***** válasza:

1. Izmosodni es fogyni egyszerre nem fogsz. Az egyikhez kaloria plusz kell, a masikhoz kaloria minusz.

2. Az elso ami fontos azaz etrend. Ki kell szamolnod mennyi makrotapanyagra van szukseged. A testtomeged ha megszorzod 2vel, megkapod a napi feherjeszuksegleted grammba (110g) a szenhidrat valtozo, de szamolj itt is 2vel, a zsirt eggyel szorozd (55g).

Az elozo hulyeseget irt. Nem kell kicsit enni sokszor. Csinalhatod igy is, de ugyis a napi ossz kaloriabevitel az ami szamit, az etkezek mennyisege es idopontja nem relevans, mivel ugyanazt eszed meg ha lebontod 3 etkezesre vagy 6ra.

Az etrenddel kapcsolatban:

A jo feherjeforrasok: husok, halak, turo, zsirszegeny sajtok, tojas

Jo szenhidratforras a rizs, huvelyesek, durumteszta, zab

Zsirokrol se feledkezzunk meg mert azok is legalabb ugyanolyan fontosak mint a masik ketto:

Olajos magvak (mogyoro, kesudio, mandula igaz ezeknek magas a feherjetartalma is), oliva es lenmagolaj, halolaj

Fontos meg a rostbevitel: a fentebb irt zab, salata, zoldsegek.

Gyumolcsokkel az a nagy helyzet, hogy magas a fruktoz es glukoz tartalmuk, de napi egy banan, alma, 1-2 mandarin boven belefer. Inkabb ezt edd, mint a csokit es tarsait. Ezekben legalabb van valamifele mikrotapanyag is.

3. Edzes. Mint irtam izmosodni es fogyni egyszerre nem fog menni. Az elejen lehet olyat, hogy nagyobb utemben epitesz izmot es nem szedsz fel zsirt, tehat a testzsirszazalekod csokken.

Biciklivel, futassal (hosszutav) nem fogsz tudni izmosodni. Vagy csak nagyon minimalisan. Az izmoknak folyamatosan novekvo terheles kell, ezt progresszionak hivjuk. A futas, bicaj az egy monoton, folyamatos terhelest nyujt. Tehat egy ido utan megszokod es csak az allokepesseged novekszik, ami nem rossz dolog csak egyszeruen nem formasodsz, izmosodsz.

Tehat az izmoknak progresszio kell. Ezt a legjobban nagy elleneallasos,intenziv edzessel tudod elerni. Tehat konditerem, sajattestsuly stb mert ezeknel tudod neheziteni a gyakorlatok nehezseget.

Kezdesnek toltsd le a fegyencedzes cimu konyvet. Sok benne a sallang, kopkodi a konditermet, ezekkel nem kell foglalkozni. Van benne 6 gyakorlat, 10 nehezsegi szintre lebontva. Ezekkel foglalkozz heti 3x minimum fel oraban. Mellette eljarhatsz futni, focizni, stb. Ha meguntad es uj mozgasformara vagysz, kiprobalhatod a konditermet de lehetoleg egy tapasztalt edzo emberrel, vagy szemelyi edzovel. Az izmoktol meg nem kell felni. Kulso hormonok nelkul nem lesz egy no soha tul izmos. Amit azert jo ha beszerzel az egy multivitamin meg omega 3 kapszula. Hajra

2017. jún. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Uuuhh nagyon sokat segitettel koszonom szepen!! Kezdesnek ha letoltok egy edzes alkalmazast az segithet?:D amugy levan toltve a fegyencedzes!! Matol akkor kezdem iis!!:)
2017. jún. 17. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!