Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol tudnék rúdtáncot tanulni?...

Hol tudnék rúdtáncot tanulni? (Budapest)

Figyelt kérdés
Néztem interneten de véleményekre lennék kíváncsi aki már kipróbálta. 17-évesen lehet ezt vagy kell hozzá (gondolom) szülői beleegyezés. Az igaz hogy tényleg fogysz vele és jó alakod lesz? Miben kell lenni v mit kell vinni? Ennyi lenne a válaszokat előre is köszönöm :) Ja és KOMOLY válaszokat kérnék ne barmok válaszát aki azt gondolja hogy ez kur*ás dolog

2017. jún. 20. 18:39
 1/2 pörölycápa ***** válasza:

Szia! Én nem Budapesti vagyok, szóval helyet nem annyira tudok ajánlani. Az egyik ismerősöm Budapesten a Szlávy Eszter rúdsprot akadémiára jár, és már ott tanít is ( [link] és nagyon ügyes.


Lehet vele fogyni, és ha valaki komoly szinten csinálja, akkor gyakran jó alakja van, de heti 1 rúdtánc órától nem fog lefogyni az ember. A rúdtánc egyébként is inkább izmosít, főleg a karokat, felső testet. Viszont remekül tud motiválni arra, hogy az ember gyakrabban mozogjon, edzen, nyújtson, mert az kell a következő kiszemelt gyakorlathoz.


Biztos lehet 17 évesen, nem tudom hogy kell-e beleegyezés a szülőtől (szerintem nem), de ezt a legegyszerűbb úgy kideríteni, ha megkérdezed a kiszemelt iskolát.


Miben kell lenni? Első órára egy rövidnadrág és egy ujjatlan póló megteszi, de alapvetően ruhából a kevesebb néha több, ésminél több a szabad bőrfelület, annál több helyen van esélyed tapadni a rúdhoz. Első órán még nem fogtok olyasmit csinálni, amihez a hason, derékon kéne szabad bőrfelület, szóval a póló megteszi. Viszont a rövidnadrág erősen ajánlott, és megkönnyíti az életed. Még érdemes vinni italt, törölközőt (a rudat törölni).


Én másfél éve csinálom, és meglepően gyorsan lehet benne fejlődni. Vagyis az első néhány óra esélyes hogy több kék-zöld foltot fog okozni mint sikerélményt, de szép lassan jönnek a sikerélmények is (mai napig emlékszem arra a pillanatra, amikor egy hónap után végre fel tudtam mászni a rúd tetejéig :D ) Én 22 évesen kezdtem, korábban hastáncoltam, de semmi sportot nem űztem (néha kijártam futni) és így is lehet szépen fejlődni, tévhit hogy eleve erősnek és hajlékonynak kell lenni (persze hatalmasat segít, ha valaki eleve az), majd idővel mindkettő fejlődik :)


Ha van kérdésed, írhatsz privátot, szívesen mesélek a kedvenc hobbimról akármennyit - a közvetlen környezetem már úgyis unja :D

2017. jún. 23. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 supulu válasza:
Az Artpole Studio-ban nagyon családias hangulat van, és gyönyörű terem. Az edzők segítőkészek és van sok kezdő óra. A honlapon lehet jelentkezni. Olyan rucit vegyél ami nem takarja a térded és a felsőd se legyen túl lezser, inkább testresimulos, de legjobb a rövid sort meg a top, hogy jobban tapadj a rúdhoz!
2017. szept. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!