Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a jellemző életszemlélet...

Mi a jellemző életszemlélet azok között, akik valamilyen keleti harcművészetet, kűzdősportot csinálnak?

Figyelt kérdés

Mennyire követik általában az adott kultúra szokásait, pl kínai, japán? És úgy általában liberálisabb szelleműek? Vannak közöttük hívő, vallásos keresztény emberek is? Miben határozza meg a sport az életszemléletüket, világlátásukat?


Én nem mozgok ilyen körökben, csak érdekelne, hogy aki ilyen sportot űz, ami ennyire kötődik egy (másik) kultúrához, az hat-e valahogy az emberre, társul-e valamilyen látásmóddal.



2017. aug. 5. 20:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*küzdősport
2017. aug. 5. 20:19
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kb. annyira, mint amennyire az, ha az ember elkezd idegen nyelvet tanulni.
2017. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
A kínait?Az egyik legyűlöltebb emberfajta a földön.Még aki nem rasszista az is undorodik tőlük.Csámcsogva evő,büfögő,köpködő igénytelen népség,akik nem asszimilálódnak az adott országhoz bevándorlóként,hanem elvannak teljesen jól magukban is és csak annyit kommunikálnak az őslakókkal amennyi elengedhetetlen,többet nem.
2017. aug. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik! :) Nem a kérdésre válaszoltál! :)
2017. aug. 5. 20:32
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
De igen,mert ezzel megvilágítottam azt hogy senki sem akar egy kínaira hasonlítani.Szerintem még azok sem akik wing csunon baromkodnak.
2017. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ó, így már értem.:D köszönöm :D
2017. aug. 5. 20:39
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Követem, nagyjából ismerem Japán szokásait, kultúráját, érdekel a sintó és a zen, szeretem a japán kaját, stb stb.


Nem. Ennek ellenére, magamat nemzeti radikálisnak mondom, azaz hétköznapi nyelven szélsőjobb. Szépen megfér a kanji és a rovás varrat a testemen egymás mellett.


Keresztény vallású vagyok, no nem olyan aki minden vasárnap ott térdepel a templomban, de hívő. Ráadásul mig ez a pápa van, addig nem vagyok romai katolikus, egyszerűen csak keresztény.


Utolsó egy jó kérdés. Mivel nem sportnak tekintek rá, ezért, hmm, inkább azt mondanám, tisztelem a régi elődeinket, tradíció ápolása,legyen az Magyar vagy Japán, és a harci szellem. Kitudok lőni egy nyílvesszőt egy tradicionális magyar íjból, fel is tudom ajzani akár ló nyergéből, és volt már katana nem egyszer a kezembe.


Világlátásomhoz hozzá tartozik az is, még gyerek voltam, mikor elkezdtem karatezni, immár lassan 30 éve, már akkor érdekelt Japán. 30 éve még a finnugor elmélet volt érvényben. Közben egyesek kutatások (nem brit) szerint, elvileg a Japánokhoz több közünk van, mint a finnekhez.

2017. aug. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ráadásul mig ez a pápa van, addig nem vagyok romai katolikus, egyszerűen csak keresztény. "


Nono! Szar ügy lehet zsidónak lenni, amíg ez a Máté 25:34-40 féle Jézus van, hogy arról ne is beszéljünk, ha a pápa megy is, Izaiás szavai már túléltek több mint egy ezredévet, és nem úgy tűnt, hogy bármelyik pápa cserélni akarta volna:


„Törd meg az éhezőnek kenyeredet, és a hajléktalan szegényt fogadd be házadba. Ha mezítelent látsz, öltöztesd föl, és ne fordulj el embertársad elől! Akkor majd felragyog világosságod, mint a hajnal, és a rajtad ejtett seb gyorsan beheged. Előtted halad majd igazságod, és az Úr dicsősége lesz a hátvéded.” (Iz 58,7–8)



Szóval, ha már válogatást, hogy mit fogadsz el, és mit nem, akkor javaslom egy hetyke csillagot is varrass magadra, mert a kereszténység sem a te utad.

2017. aug. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves hetes válaszoló! :) Köszönöm szépen a részletes választ! :)
2017. aug. 6. 11:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Na ezt kifejtenéd bővebben?


"Szar ügy lehet zsidónak lenni, "

2017. aug. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!