Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jót tesz nekem így a majdnem...

Jót tesz nekem így a majdnem mindennapi futás?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy eljárok futni. Már voltam 2x. Viszont csak fel km-t tudok kb lefutni és szinte halott vagyok utána. Tudom, hogy gáz, de muszáj. Le szeretnék fogyni. De csak az 5 perc sikerül a minimum 30 helyett.

80kg, 168 cm és 15 éves vagyok. Hiphop táncolok de ott egyáltalán nem fáradok el egy óra alatt, mint ennél 5 perc alatt.

Szerintetek ez rosszat tesz az ízületeimnek? A térdemet már műtötték de majd még kell.



2017. aug. 11. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:

itt étrend ügyileg van valami alapjaiban és szélsőségesen elfuserálva,mert ez nem normális állapot egy ennyire fiatal embernél,legyen az lány vagy fiú.

amíg azt nem oldod meg nem okosodsz ki benne,akár addig is futkározhatsz amíg szét nem robban a lesérült térded akkor sem fogsz lefogyni.

2017. aug. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ekkora túlsúllyal már nem ajánlják a futást, te pedig nem is bírod. Nem muszáj futni, én sem futottam soha fogyáskor. Elsősorban úgyis az étkezésen múlik a dolog, neked még esélyes, hogy nem olyan pici a kalóriakereted, hogy nagyon sok mozgással elégetett kalória kelljen, amúgyis írod, hogy táncolsz. Az OK, hogy akarsz még mozgást, de az inkább legyen biciklizés, úszás vagy gyaloglás, a futás tényleg terhelő s egyelőre nem a te sportod. Inkább később térj vissza hozzá és finoman emeld a távot. Én is akarok félmaratonokra menni majd, de én fél km-t sose tudnék lefutni, az nekem sok :D Majd alakul. A fogyásodhoz egyelőre úgyis más kell.


Étkezésed milyen, alakítottál már rajta eleget?

2017. aug. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Már több mint egy hónapja vagy kettő ha változtattam az étrendemen. De már előtte jóval figyeltem rá tudatosan.

Sajnálom, az étrendet tényleg elfelejtettem írni.

Egy nap kb4-5x eszek keveset. Kevés cukrosat eszek, és kevés szénhidrátot. Próbálok több zöldséget és gyümölcsöt enni. Kb 3-4 hónap alatt eddig fogytam kb 7-9kg-ot.

2017. aug. 12. 00:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,


elköveted a kezdők tipikus futós hibáját. Lemész, futsz gyorsan, mert akkor érzed, hogy futó mozgást végzel, hogy fújja a hajad a szél, hogy mész. Persze azt a tempót kb 2-4 percig bírod (ez a fél km futás), majd véged.


Lassíts! Ne fuss, hanem kocogj. Ha elfáradsz, akkor válts tempós sétára, de ne állj meg, ha kicsit regenerálódtál, akkor megint lassú kocogás.


A cél az legyen, hogy kb 30 percet folyamatosan mozgásban legyél, az időt meg úgy lődd be, hogy ez olyan 30-35 perc alatt teljesüljön. Az elején inkább több lesz, de a 6-6:30/km körüli időket kellene megcéloznod.


Aztán ha megy a 30 perc folyamatos kocogás, akkor lehet variálni, hogy gyorsulj, vagy a táv növekedjen, de a legfontosabb, az elején lassíts, lassíts, és minél több időt tölts folyamatos futással

2017. aug. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!