Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan képes valaki olyan...

Hogyan képes valaki olyan teljesítményre ráadásul 50+ évesen, mint Szőnyi Ferenc? Valami mentális gyakorlatokat alkalmaz, különleges kitartóerővel rendelkezik?

Figyelt kérdés
Felfogni nem tudom, hogyan lehet 38 km-t úszni, utána 1800 km-t bicajozni, majd 422km-t futni. Ez már bőven túlmutat az emberfelettin.
2017. szept. 8. 00:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ő Chuck Norris.
2017. szept. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem egészen emberfeletti, de én is csodálom s valóban nem szimpla emberi halandó :D

Úgy látszik, ez a kor még nem gond, ha állóképességi sportokról van szó s az adott ember belevaló. Végülis öregnek nem öreg, 100 évesen lehet, hogy csak maratont fut futni.

2017. szept. 8. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Cortez70 ***** válasza:
50 évesen nem olyan öreg az ember, mint sokan gondolják.
2017. szept. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem írta senki, hogy az 50+ az öreg, szimplán túl van azon a korszakon, amikor az ember a legnagyobb fizikai teljesítménye csúcsára ér.

És miért nem emberfeletti? Őszintén kérdezem, mert nem értek hozzá.

2017. szept. 8. 07:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig az extrém hosszútávú állóképességi sportok inkább az "öregek" sportja, legalábbis én így vettem észre. Mintha több 30-40 éves, vagy ennél idősebb venne ezeken részt, mint huszonéves.

Amúgy igen, sok múlik azon, mennyire van egyben az ember fejben (szerintem ehhez kell a kor, amikor már közel teljes mértékben ismerjük magunkat, és sok tapasztalat van a hátunk mögött), na meg nem kevés edzés és komoly versenymúlt is szükségeltetik. Nem tartom emberfelettinek, ugyanis akaraterővel kb bárki elérhet ilyen eredményeket, de mindenképp tiszteletet parancsoló egy efféle verseny teljesítése.

2017. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!