Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő mire egyáltalán...

Mennyi idő mire egyáltalán fel tudok mászni a rúdra heti egyszer 1,5-2 óra edzéssel?

Figyelt kérdés

Ma voltam először rúdtáncon, és hát egy nagyon alap tűzoltót meg tudok csinálni, de képtelen vagyok felmászni a rúdra, gyengék a karjaim.

Nektek mennyi idő volt eljutni oda, hogy felmásszatok?

Muszáj hozzá izom an "híznom"?

168 cm és 50 kg vagyok, 21% testzsír, lehet, hogy ezzel van a baj?

Ha több izmot szeretnék, ahhoz hogyan egyek többet? Elég, ha csak annyival több kalóriát viszek be aznap, amit elégetek az edzésen?

Amikor nincs edzés, mit egyek, mennyit, hogy tényleg csak izom jöjjön fel?

És van rá esély, hogy testsúlynövelés nélkül izmosodhassak?



2017. szept. 22. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy 3-4 hét múlva szerintem menni fog. De miért ilyen fontos, hogy mennyit mutat a mérleg? :) Alapszabály, hogy nem a kilókat, hanem a centiket nézzük. Ne aggódj, nem fog meglátszani, ha felszedsz egy kis izmot.

(Nálunk edzésen a lányok feléből meg azt sem néznéd ki, hogy egy befőttes üveget ki tud nyitni, nemhogy azt, hogy rúdazik.) :D

Szerintem nem kell tömegnövelő étrendre átállnod. Ha nem koplalsz, akkor így is lesz izmod. Ja, és én az első órán már tudtam mászni. :)

2017. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 pörölycápa ***** válasza:

én talán a 3-4. órán tudtam érdemben mászni a rúdon. Nekem a fő probléma a túlzott mértékben izzadó kezem volt (továbbra is az - folyékony kréta segít) és az, hogy maga a fogásom nem volt elég erős. Menni fog a mászás pár óra után, ne aggódj.


Én nem sokat változtattam az étrendemen - vagyis valamennyire igen, mert sokkal éhesebb vagyok, és többet eszek rúdtánc után. De sosem számoltam kalóriákat, és már a súlyom sem érdekel, hanem az hogy tetszik-e amit a tükörben látok. :)

Testsúlynövelés nélkül nem fogsz izmosodni, mert az izom az nehéz - ha sok van belőle, akkor te is nehezebb leszel. De szerintem ne foglalkozz a súlyoddal, az csak egy szám. :) Én kn 170 cm-hez 52 kilóval kezdtem a rúdtáncot, és most másfél év után olyan 60 kiló körül vagyok... ami nagyrészben izom, bár lehet egy kis süti és csoki is van benne :D

2017. okt. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy? Ha nagyon fiatal és nem sportoltál korábban sokat, akkor kicsit nehezebb.

De azóta lehet, már belejöttél.

2017. nov. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!