Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ilyen testfelépítéssel a...

Ilyen testfelépítéssel a futás milyen sport számomra?

Figyelt kérdés

172 cm 54 kg vagyok, ectomorf alkat. Kb. ilyen: [link] Járok futni, eddig eléggé rendszertelenül jártam de mostanság egyre inkább megkedveltem, és sűrűbben megyek. Az állóképességem elég rossz, de szerintem főleg azért mert cigizek. Ma futás előtt 1 órával elszívtam egy cigit, és alig bírtam tüdővel. Amikor meg pl. nem cigizek azon a napon amikor megyek, sokkal jobb. Ma futottam le az első 5km-eremet. Eddig csak ilyen 15-20 perceket futottam és a végére már elkezdtek fájni a sípcsontjaim. Nem tudom ilyen alkattal nem vagyok e túl ,,gyenge" a futáshoz. Ki mit gondol?


21l


2017. okt. 17. 22:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja ma kezdtek el fájni a sípcsontjaim... az 5km végére. Kicsit félreérthetően fogalmaztam. :D
2017. okt. 17. 22:21
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább fel kellene szedned egy kis izmot. A sok futás ez ellen hat.
2017. okt. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hacsak nincs valami extrém komoly egészségi problémád, nem vagy túl gyenge a futáshoz. Ha 80 évesek futnak maratont, akkor ne aggódj ezen...


Szerintem is izmot kéne felszedned, amihez erősítő edzés és rendes evés kell. Mellette persze futhatsz, futásmennyiség és evés kérdése, akadályoz-e...


S ne cigizz :)


Grat az első 5 km-hez, nekem még 1 se megy, de el fogok jutni oda is egyszer... Ahogy a maratonhoz is. Bárki viszonylag egészséges ember eljuthat oda pár év alatt, legjobb tudomásom szerint.


Az lehet, hogy nem leszel elsőrangú futó, de futni azért még futhatsz, a keringési rendszerednek is jót tesz és más előnyei is akadnak.

2017. okt. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

heti 1-2 kocogás ropiként is egészséges,de ha a forma a szépség is számítana akkor másban is kellene fejlődni.

[link]

a sípcsontos futásos témáról meg rengeteg kérdés és sok hasznos válasz íródott,írd be a keresőbe.

2017. okt. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!