Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a harcművészet...

Mi a különbség a harcművészet és a küzdősport között? Mil tartznak az egyikbe és mik a másikba? Melyik csoport jobb az utcára?

Figyelt kérdés
2017. okt. 19. 21:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Az a különbség, hogy a küzdősportban vannak szabályok. Az utcán nincsenek szabályok, ezért a harcművészet jobb. De jegyezd meg, hogy az a legjobb harcművész, aki el tudja kerülni a harcot.
2017. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Amelyiket elkezded . Ha tényleg jól akarod nyomatni akkor érdemes egy küzdősportot és egy harcművészetet választani . A harcművészet inkább egy életforma , aminek nem az a célja hogy felülkerekedj a másikon mint ahogy pl egy versenyen tennéd . Hanem bármi áron de a lehető legjobban kijönni a balhéból . A küzdősport pedig ahogy a nevében is benne van sport . " Szabályos keretek " között győzelmet aratni . Letisztultabb forma ahol a hatékonyságra helyezik a hangsúlyt .


A harcművészeti oktatások eléggé minősíthetetlenek ( tisztelet a kivételnek . Miért ? Mert sok dolgot kihagynak belőle és csak a pénzlehúzásra mennek .


A küzdősport oktatáson pedig az a lényeg hogy minél jobban megtanulj az adott szabályrendszeren belül bunyózni mert csak így nyerhetsz versenyt .

2017. okt. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Küzdősporton belül én boxra gondoltam. Harcművészeten belül mit éri meg tanulni Magyarországon?
2017. okt. 19. 22:21
 4/17 anonim ***** válasza:

Összegezve : A harcművész elméletileg herén térdelhet , csigolyán bszhat , lépedbe nyomhat , szemen szúrhat , torkon csaphat ... Mert tanul ilyen technikákat és nem a szabályok hanem a túlélés érdekli . De a küzdősportolóknak vannak szabályai .


Mondom elméletben , mert a gyakorlat mást mutat . A harcművészeti edzéseken mennek a páros buzulások , levegő csapkodások , katázások de annyira sem erőlteted meg magad mint egy tesiórán . Míg a küzdősportolóknál van rendes sparring ( edzőbunyó ) zsákolás , pontkesztyűzés ... ... ...

2017. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A mozgások által a tested rugalmasabbá válik lazítottá formássá leszel és némi izmot kitartást ad a művészet . Aikido capoera és a legtöbb wu shu irányzat ezt teszi . Látványosak de harcértékük szinte nulla , hátra szaltóból indulva senkit nem lehet állon rúgni . Ebből tudsz tovább lépni pl egy kickbox edzéssel . Itt már a nyers erő dominál de a lazítottság előnyt ad . Az önvédelemre bizonyos szinten elég de kevesek a spéci fogások amik kesztyű meg szabályok nélkül alkalmazhatók az életed mentésére . Érdemes kombinálni és a személyed és az alkatodra szabottat megtalálni . Valós helyzetekben váratlanul többen támadhatnak óbégatva kutyákkal vasdarabbal egy autóból kipattanva stb . Ezekre nem ad legtöbb semmilyen választ sem felkészülést egyik stílus sem . A földharc macskakövön jégen sárban érdekesebb mint a műgyantás teremben ahol az edző eljátssza hogy lever 3 támadót ...
2017. okt. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Taekwondo de Itf
2017. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
B. LEE például a kötöttséget meg az elavult formai gyakorlatokat elhagyta a wing chunból és több kemény keleti meg modern nyugati irányzatot is megtanult mikor látta hogy az USAban a tapadós kéz módszer gyatra mert falra csapják párszor a megtermett dokkmelósok miután lesorozzák . Amikor kell a térdet használja amikor kell fejel könyököl vagy lefog ezért edzett és lazított mindenre , fokozta az éberségét és a fájdalom küszöbét .
2017. okt. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

Ha a fegyver nélküli szinten hasonlítjuk össze akkor az a különbség,hogy a küzdősportok kivettek minden használható,célravezető és hatékony dolgot a harcművészetekből és elvetették a körítést és a hatékonyságot nem egyenesen támogató dolgokat.

A harcművészetekben a technikai tudáson és a kivitelezésen van a hangsúly.A küzdősportokban a gyakorlati tudásban és a testi lelki felkészültségen.

2017. okt. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A harcművészetek a klasszikus értelemben történelmi és egyéb okok miatt hatékonyság helyett a látványra törekedtek, szinte tánccá vagy sporttá váltak idővel.


A küzdősportok ahogy a többiek is írták egy adott szabályrendszerben működnek.


Én azt gondolom, hogy mindkettő hasznos, elvégre ad egy fizikai felkészültséget + támadó és védekezőkombinációkat. Nem arra kell felkészülnöd, hogy az utcán beléd köt egy Bruce Lee, hanem egy hozzád hasonló átlagemberre.


A küzdősportok közül az MMA tűnik a valósághoz legközelebb állónak, és ott a fejre mért ütések (boksz), a rúgások (thai boksz, kick boksz, taekwando, karate), valamint a birkózás (brazil dzsúdzsucu) váltak be.


De vannak kifejezetten utcai önvédelemre összpontosító kevert, modern harcművészetek, mint pl. a krav maga (amit ráadásul egy magyar fejlesztett ki), meg ezer másik hasonló, amelyeket hadseregekben oktatnak.


Szóval mégeygszer, szerintemtök mindegy mit választasz, mindegyik felkészít fizikailag.

2017. okt. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%

Na, most, hogy vártam kicsit, hogy a sok nagyszájú bemutassa, hogy mennyire ért a dolgokhoz, már látom, hogy nekem volt igazam és semennyire. :D Különösen 9-es írt eszméletlen nagy baromságot, de a többieket sem kell félteni. Macbeth viszont most ügyes volt, ő rátapintott a lényegre, azért tanult valamit Rozsda Sárkánytól meg tőlem.


A lényeges különbség az, hogy a harcművészet egy életstílus is egyben, így van időd, nem mész versenyezni, nem kell kapkodni, ráérsz az egész tested kiedzeni, ráérsz gyakorolni bőven technikákat. Aki harcművészetet gyakorol, annak az egész életét befolyásolja az, de a lényeg, hogy van ideje.


Az MMA a legirreálisabb szabályrendszer, semmi köze nincs az utcához és a szabályok, a bíró és a védőfelszerelés miatt a keleti stílusok nem tudnak érvényesülni. Ezt már számtalanszor kitárgyaltuk, hogy amiket a szabályrendszerekben nem szabad, az mind a Kung-fu. Így enyhe túlzással. De ezt nem így kell felfogni. A Kung-fu nem az, mint amit a formagyakorlatokban mutatnak magukból, illetve nem is az, amit a filmekben mutatnak, valamint nem is mindegyik stílusa készült nyers harcra. Itt van egy harcos, aki több küzdősportot is tanult, de egy Baji Quan és Tai Chi mester másodpercek alatt lerendezte az utcán. Egy videó alatt olvastam, ahol egy állítólagos Kung-fu harcos bunyózott egy Boxolóval.


"Baji and MMA practitioner here. This video is propaganda, tbh. This guy is a WUSHU champ (wushu is what they do on stage when they're swinging flappy swords and paper-thin Halberds at each other. It's ALL show.) meaning he hasn't practiced ANY of what he knows against a live human. To get good at fighting, you have to spar. If this guy learned application properly, he'd be able to crush the student, no problem.


I'm speaking from being a Kickboxer of 5 years, Boxer for 11, BJJ (preferred No-gi) practitioner for 4 (though I'm not that great of a grappler.) I once met a Taichi master who knew bajiquan (learned it before his time in the Chinese Army, and perfected it's application through live fighting). He asked me to go full out on him with no gloves and I found myself staring at the ceiling from the floor in agony in just a few seconds. I'm no slouch of a striker, either. He just wasn't easily overwhelmed by straight punches like this Wushu master was.


This video is simply bad representation, not a bullshido sighting. Rest assured. Dancers don't fight.


Oh, the master that beat me ended up teaching me how he beat me. Almost all of my Baji training is geared toward application of basics. It mixes well with kickboxing, actually. Baji teaches you to strike from unpredictable angles with amplified force. You just have to figure out how to fit it into your personal style.


I'm very pleased with the Baji training I received. Plus, they also do a ton of horse stance (strengthening legs in the process) and pain conditioning to help continue fighting in the face of agony."


Szóval, ha valaki keleti stílust akar tanulni, az ne Tai Chira, meg ilyenekre menjen, ami nem is valódi harcba készült, hanem tessék menni Hung-Garra, Choy Lay Futra, Xing Yire, Baji Quanra. Ezeket kell keresni, ha a harc is érdekel. És ezen stílusok képviselői Thai Box szabályrendszerben elverik a Thai Boxolókat Thaiföldön.


Összegezve: nem hatékonyabb egyik a másiknál, mind a kettő a harcra készült, csak a küzdősportolóknak egyszerűen nincs ideje mindenre, mivel versenyezni kell. Persze, hogy nem fog majd csontot edzeni, meg eső után csigákat szedni, majd abból levest csinálni, stb. Ugyanakkor lehet a keleti stílusokat is úgy tanulni, mint a küzdősportokat, hogy a tradíciót lehagyod és csak a küzdelemre mész rá. Van is egy angol YouTube videós, aki Boxolókkal és Thai Boxolókkal küzd a saját szabályrendszerükön belül, de Thai Boxszal, vagy Boxszal. Privátban megkerestem és kérdőre vontam, hogy miért nem a Kung-fuját használja, talán azt nem tartja effektívnek? Küldött privátban egy videót, illetve elmondta, hogy számára és a partner számára sem élvezetes, ha Kung-fuzik, mert pillanatok alatt lerendezi a meccset. :) És számomra olyan jó volt nézni, hogy végre valaki, aki a Bagua Zhang kéztechnikájával lazán lekézitusáz egy Thai Boxolót, a Daru rúgástechnikájával pedig sem a Kick Boxolók, sem a Thai Boxolók, sem a Taekwondoosok nem veszik fel a versenyt. Szóval öröm volt nézni az embert. Sajnos ezen videói nem publikusak és csak nekem küldte el, és megkért, hogy ne továbbítsam őket, így sajnos nem tudom megmutatni nektek. De lényegtelen is lenne, mert akkor is élnének tovább a laikusok a tévhitben.


Volt még egy jó kérdés, ahol a kérdező szépen felvilágosította az oldalt és leírta a dolgokat, kérdező, olvasd el a kérdező hozzászólásait és tapasztalatait ez a kérdése alatt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok_..


Remélem érthetően fogalmaztam és már tiszta mindenkinek minden.

2017. okt. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!