Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kb 2hete húzodott meg a lábam...

Kb 2hete húzodott meg a lábam és már nyujtottam, kenegetem folyamatosan, maszírozom de nem hat semmi?

Figyelt kérdés
3nap mulva lesz egy versenyem (Acrobatikus Rock &Roll) és hát ez nem egy láb kimélő sportág. Nekem edzésen felemeltem a lábam a fejem mellé és a combom vagy meghúzodott de lehet hogy valami más miatt fáj. Edzés vége volt és gondolom kihült az izmom és ezért meghúzodott. Először egy hétig minden nap raktam a fájdalmas területre Flector tapaszt, de semmit sem ért,kenegettem Flectorral, és Flexagillal, de megint semmi. Volt egy versenyem és két edzésem ahol nyilván rendesen terheltem,nemtudtam pihentetni. Megint lesz egy versenyem,az előző verseny óta 5nap telt el és 3nap mulva megint lesz egy és nagyon muszály lenne valahogy legalabb csillapítani ezt a fájdalmat, mert hajlékonysági elmet kell csinálnom és nemtudom felemelni a lábam. Próbálok nyújtani de nem segít, próbáltam meleg furdőt de utána még jobban fájt. Mit tegyek, hogyan csillapítsam?

#edzés #gyulladás #fájdalom #tánc #Flector #Flexagil #Talán húzódás #3nap múlva verseny
2017. nov. 1. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Régen az emberek ilyen kérdésekkel elmentek orvoshoz de lehet csak én vagyon régi módi...most is így kéne tenned. ha valami 2 hét alat nem képes meggyógyúlni ott nem szimpla húzódás van a háttérben.
2017. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt megkérném, hogy mutasson egy olyan orvost, aki nem kb két hét múlva fogad és nem csak azt mondja, hogy pihentesd...

Ilyen rövid idő alatt nem fog meggyógyulni, szerintem enyhíteni is csak a fájdalmat lehet, mert húzódásnál az izom szerkezete károsodik, idő mire újraépül.

Nekem esetleg az szokott használni, hogy éjszakára beöltöztöztetem a meghúzódott részt, hogy igazán melegben legyen és reggelre általában nem fáj annyira. Láb húzódásnál én pl felvennék sok meleg nadrágot. Nem biztos, hogy használ, de ártani nem fog.

2017. nov. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne menj versenyre még legalább két hétig. Rengeteg húzódásom volt életem során, a legrosszabb is elmúlt 4 hét alatt. Legyél nagyon óvatos a nyújtásnál is, ne erőltess semmit ha fáj. Ha erőlteted vagy más megoldásokat akarsz később sokkal rosszabb lesz!
2017. nov. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!