Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Budapesten hol van a legjobb...

Budapesten hol van a legjobb muay thai edzés? (Kezdő szint)

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, szeretnék belevágni egy küzdősportba, később talán mma-ba is. Azt mondták nekem hogy a muay thai és a brazil jujutsu lenne a legjobb alap ehhez, így el szeretném kezdeni az egyiket, a miay thait. Hol van budapesten a legjobb muay thai oktatás?

2017. nov. 12. 18:01
 1/8 A kérdező kommentje:
*brazil jiu jitsu
2017. nov. 12. 18:03
 2/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg valóban az általad említett kombináció a legnépszerűbb alap az MMA világában. Tisztázzunk azonban először valamit! Ha te egyetemista vagy, akkor minden bizonnyal elmúltál már 18 éves. Eddig nulla évnyi küzdősport tapasztalattal rendelkezel. Szükséged lesz 4, de inkább 5 évnyi thai box rutinra és minimum ugyanennyi évnyi BJJ rutinra ahhoz, hogy egyáltalán érdemes legyen megkezdened a felkészülést a ketrecharc szabályrendszerére. Ha megvan a 4-5 évnyi rutin, akkor találnod kell egy trénert, aki legalább másfél évig képez téged arra, hogy megszokd az MMA stílusát és hogy alkalmazkodj a ketrecben történő küzdelem struktúrájához. Ha ez is megvan, akkor imádkozz, hogy találj egy olyan egyesületet, ami hajlandó túlkoros kezdő-haladót kvalifikálni egy amatőr bajnokságra. Erre van a legkisebb esély, de ha esetlegesen ez is megvan, akkor pedig legyél tisztában azzal, hogy 90%-ig biztosan egy olyan veled egykorú, veled egy súlycsoportban lévő bunyóssal kell majd megmérkőznöd, aki már valószínűleg általános iskolás kora óta foglalkozik harcművészetekkel és minden bizonnyal nem az lesz az első MMA meccse. Természetesen léteznek olyan félig legális, vagy illegális ketrecharc gálák is, amire egyesület nélkül, egyéniben is be lehet nevezni, azonban az ilyen gálákon ritkán tartják fontosnak a szabályzatot. Annyit egyetlen verseny sem ér, hogy valamelyik ellenfeled kiszúrja a szemed, vagy eltörje a térded.


Nulla évnyi küzdősport tapasztalattal a legtöbb klub szerint túlkoros vagy a versenyzéshez, az MMA-hoz pedig pláne. Ettől függetlenül mind a thai box, mind a BJJ remek harcművészet, ugyanis mindkettő valódi küzdelmi képességeket fejleszt. Én azt mondom, hogy először csak az egyikbe vágj bele és azt űzzed szívvel-lékkel, azonban ha van elég időd, energiád és motivációd, akkor párhuzamosan is csinálhatod a kettőt.


Budapesti thai box szövetségek közül kettőt tudok neked teljes biztonsággal ajánlani. Íme az egyik:

[link]

Itt ha tudod, akkor keresd Schildkraut Rolandot. Kiváló mester, kiváló tréningeket tart, kemény erősítéssel, kemény sparringekkel.

Ez volna a másik szövetség:

[link]

Itt Czinke Gabi tartja az edzéseket. Ő kifejezetten a kezdőkre koncentrál. Szigorú instruktor, de elképesztő segítőkész és saját meglátásom szerint az ország egyik legjobb harcosa.


BJJ szervezetek közül egyet merek javasolni, ugyanis ezzel a stílussal kapcsolatban nem a legkiterjedtebbek az információim.

[link]

Ez a Spartacus SC tréningjei. Itt már többször járt vendégedzésen az egyik birkózó cimborám és elmondásai alapján nívós küzdelmi oktatást nyújtanak.


#CHRILLEX

2017. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Eszem ágában sincs versenyezni, de szeretnék egy olyan szintig eljutni ahol már magabiztosan meg tudom védeni az utcán ha úgy adná a helyzet. Illetve régebben jártam másfél évet karatéra, és hiányzik, hogy küzdhessek.



Még egy kérdés: a muay thai és a thai box ugyanaz?

2017. nov. 12. 23:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Az önvédelem egy bonyolult és összetett mechanizmus. Két síkon zajlik: egy fizikai síkon és egy mentális síkon. A fizikai sík maga a "bunyó", maga a testi konfrontáció! Itt jönnek képbe a küzdősportok és a harcművészetek!

Azok a stílusok, melyeknek edzésén van sparring (küzdelem), nagyobb esélyt nyújtanak a testi sík megnyerésére, hiszen megtanulsz egy bizonyos forma szerint harcolni. Erre jó példa az ökölvívás, thai box, judo, birkózás, illetve a savate, vagy a BJJ.

Azok a stílusok, melyeknek edzésén nincs sparring, csak formagyakorlat, kamu-technikázgatás, meg levegőhajlítás, azok nem tanítanak meg semmilyen forma szerinti reális harcra, így nem alkalmasak az önvédelem testi síkjának megnyeréséhez, sőt még rontanak is az esélyeden, hiszen hamis önbizalmat plántálnak beléd, ami egészen addig tart, amíg a túlzott magabiztosságodnak hála össze nem pakol valamelyik helyi suttyó a kocsmában, vagy beléd nem vágják a bökőt. Ezek komoly és reál dolgok, nagyon nem játék, ezért tartom visszataszítónak és elfogadhatatlannak a félrevezető kommenteket és a hazug stílusok hazug marketingjét. Itt kell megemlítenünk a drága wing tsunt, vagy akár a krav magát, vagy a ninjutsut és még sorolhatnám.


Beszéljünk egy kicsit a mentális síkról! Erről nagyon kevés szó esik, ami rohadt nagy gond. Ahhoz, hogy meg tudd magad védeni az utcán, vagy a kocsmában, vagy bármilyen helyszínen, bármilyen bunyóban nem elég, hogy van küzdelmi technikád. Hiába tudsz ütni, hiába tudsz rúgni, hiába tudsz védekezni, hiába tudsz elmozogni, ha amint szembe jön egy konfliktus, vagy egy fenyegető szituáció, akkor leblokkolsz. Ez esetben mindegy, hogy hány éve gyakorolsz harcművészetet, ha leblokkolsz, vagy csak szimplán olyan alkat vagy, aki nem mer és nem képes határozottan fellépni egy konfliktus során, vagy nem mer és nem képes visszaütni a támadójának, akkor ugyanannyira fognak téged is elkalapálni, mint azt, aki életében semmilyen küzdősportot nem űzött.


Sajnos nekem is van ilyen ismerősöm. Látszódott rajta, hogy elég nyámnyila teremtés, ezért gyakran kötöttek bele a szórakozóhelyeken, amit megelégelt és beiratkozott egy thai box klubba. Elsajátította az alapokat, megtanult dinamikusan mozogni, pattanósan támadni, szépen védekezni. Már három éve űzte a sportot, amikor valamelyik helyi paraszt ismét beleállt az egyik éjszaka, ő pedig hiába tanult meg az edzéseken harcolni, egy tényleges és komoly utcai konfliktusban azonnal cselekvőképtelenné vált és egy soha semmit nem sportoló gyökér úgy szétkapta, hogy a mentőt is ki kellett hívni. Ezért mondom mindig azt, hogy nem elég a testi síkot csiszolni, mert az csak a mentális síkkal kiegészülve állhat össze egy hatékony önvédelemmé!


És ez csak az önvédelem 1 VS 1 verekedés része. Az utcán ez a legritkább szituáció. Hiába vagy profi ökölvívó, ha késsel támadnak meg! Hiába vagy világbajnok birkózó, ha többen mennek rád egyszerre! Az ilyen alkalmak esetére szoktam tanácsolni valamilyen önvédelmi eszköz vásárlását (pl. vipera vagy sokkoló), de jobb ötletnek tartom az ilyen helyzetek elkerülését, vagy adott esetben az elfutást!


A végére akkor összefoglalnám! Az önvédelem egy végtelenül komplex és sokrétű dolog. Vannak stílusok, amik megtanítanak küzdeni (pl. judo, savate, stb.), vannak pedig olyanok, melyek csak a pénzedet akarják kicsikarni, átvernek, átmossák az agyadat a gátlástalan hazugságaikkal és cserébe semmi harci értéket nem kapsz (pl. wing tsun, krav maga, stb.) Azok a stílusok, melyek megtanítanak harcolni nem elegek önmagukban a sikeres önvédelemhez, ugyanis ahhoz még számos egyéb dolog is szükséges: mentalitás, határozott fellépés, attitűd, helyes mérlegelés!


A muay thai (muay boran) az eredeti, tradicionális harcművészet, amelyet a középkori Thaiföldön hoztak létre a hadsereg kiképzésének szempontjából. Ez a harcművészet az idő múlásával csiszolódott, formálódott, modernizálódott. Eltűntek belőle a formagyakorlatok, a katák és a fegyvertechnikák. A 20. században letisztult szabályrendszere és küzdősport formájában szétterjedt a világon. Ha valamelyik egyesület "muay thai" névre kereszteli magát, akkor biztos lehetsz abban, hogy ott thai box oktatással fogsz szembesülni. Originális, autentikus muay thai-t maximum akkor tanulhatsz, ha elutazol Bankokba.


#CHRILLEX

2017. nov. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, a muay thai és a thai box ugyanaz. A Re-Gym-et érdemes még megnézned, ahol Rehák György tanít.


BJJ-ből én is a PIT-et ajánlom.


Ami MMA-hoz még jól jön, az az ökölvívás és a birkózás, ha tudsz, ilyen edzéseket is kereshetsz.

2017. nov. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom. Es melyiket jsvasoljátok inkabb: thai boxot vagy brazil jiu jitsut?
2017. nov. 13. 16:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha önvédelmet is akarsz, ami jó az utcán, inkább muay thai. Ha az érdekel, én melyiket szeretem jobban, BJJ.


A muay thai állóharc, ütések és rúgások kombinációja, mint a kickbox, könyökkel, térddel és klincseléssel kiegészítve. Kevés a technika,van néhány alap ütés-rúgás, ezeket fogod különböző kombinációkban tanulni, ezért ebben rövid idő alatt sokat meg lehet tanulni. Van zsákozás, paozás, erősítés, nyújtás. Jó sport, kemény leszel tőle, állóképességet is ad.


A BJJ ezzel szemben sokkal technikásabb, rengeteg technika van, amiknek évek alatt is csak töredékét fogod tudni elsajátítani. Ez szinte kizárólag csak földharc, grappling. Ízületfeszítések, fojtások, amiket úgy érünk el, hogy megpróbálunk az ellenfélnél jobb pozícióba kerülni, olyanba, ahol mi tudjuk kontrollálni nem csak a saját, hanem az ellenfél mozgását is. Ebben is nagyon sok kondicionálás van, ilyen szempontból mindkettővel jól jársz.


Egy egy elleni küzdelemben szerintem a BJJ a leghatékonyabb. Utcán viszont legtöbbször nem szerencsés földre kerülni, és állóharcok közül a muay thai az egyik legjobb. (A másik az ökölvívás, azt is fontolóra veheted.)


Azt tanácsolom, hogy próbáld ki mindkettőt, és csináld, amelyik jobban tetszik. Kezdő szinten szerintem az a legfontosabb, hogy jól érezd magad, szeresd, amit csinálsz. Ezek közül tényleg mindkettővel jól jársz, nincs rossz választás. Arra viszont készülj fel, hogy bármelyiket is választod, először baromi nehéz lesz - kb. az első pár hét. Úgyhogy kitartás előre is, ne add fel, mielőtt átesel a holtponton.

2017. nov. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
(Hopp, egyet kihagytam, állóharcok közül még a birkózás az, ami nagyon jó és hasznos, de ezt már írtam)
2017. nov. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!