Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nincs Magyarországon...

Miért nincs Magyarországon annyira elterjedve a Hapkido?

Figyelt kérdés

Nézelődtem a neten. Ràkerestem az oldalra. Magyar Hapkido szövetségre. 10-20 klubbnál nem lehetett több az országban ahogy néztem. Szerintem ez nem sok. Szerintem bár, hogy mi számít ezen a téren soknak. Én biztos mennék Karate mellett ha volna de a legközelebbi 60-70 km-re van tőlem.


Pedig kiváló harcművészet, önvédelemre kiváló. Dobás, izületfeszítésekben a legjobb, önvédelem (szabadulás bontás, elvezetés...stb) illet rúgásokban de a rúgás már az én véleményem. De minden van benne. Ütés, hárítás, földharc, eszköz elleni...stb. Kezüket lábukat, testüket keményítik fel. Japán jiu-jitsu meg a Taekyonból jött létre ha jól emlékszem. Mindenes stílus. Most lehet horga nem olyan jó mint egy bokszolónak vagy olyan jó földön mint egy Bjj. De még ez sem biztos. Függ attól kinek mi fekszik. Miben jó, milyen az alkata, a genetikája, miért ment oda, milyen sport de ami fontosabb milyen küzdősport múltja volt ha volt neki. Hisz egy volt Bokszoló átmegy Hapkidozni és ő egy jó állóbunyós azt úgy gondolja indul K1-ben. Az, hogy az enciklopédia azt írja, hogy a Hapkido a dobás, izületfeszítés művészete az nem jelenti azt, hogy abban lesz az összes Japkidos a legjobb. Mert ez az egyéntől függ. Ő mit gyakorol legtöbbet. Az edzője miben a legjobb. Mert lehet 3 Danos edzője mielött elkezdett volna Hapkidozni elötte 5 évet Muay-thaial töltött és akkor ő is az ütés, rúgásokban az ügyesebb mert van abban +5 éve.


Na de elkanyarodtam. Most ha ennyi klubb van akkor szerintem az országban 30-60 fekete övesnél nem lehet több.

Ennek mi lehet az oka. Nem olimpiai sportág. Oké ezt tudom. Muay-thai sem mondjuk.


Hisz most mindenki MMA-ban akar indulni. Meg az lenni. Ahoz is kiváló alap hisz mindenes. Hisz a 2 legalapabb kombináció ott amit mindenki ajánl az a Bjj+ Thai box. Meg hármasokat szoktak, hogy Bokszolj+ Thai-boxolj+ Bjj-zz. Vagy Birkozás + BJJ+ Muay-thai. Ezek ma ott a legalapabbak.

Mondok egyet Boksz ütések, mozgás, lábmunma, elhajlások miatt+ Hapkido ott főleg a rúgások és dobásokat tanulná meg hozzá, meg van benne kéz láb felkeményítés a törések miatt meg azoktól az erős becsapodó rúgásoktól a test is erősödik+ Bjj ahol a földharcot nyomatnák sokat. És ez mind megadja ami az MMA kell. Kiváló trió. Megtanul így mindent ami MMA-hoz kell +a Hapkido önvédelme miatt többet is.

De ott a másik szabályrendszer a K1. Boksz + Hapkido vagy Thai-box+ Hapkido.

Ezekkel akár ott is indulhat ami ma a menő meg a kemêny. K1, Grappling, MMA versenyeken.



2017. nov. 16. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Az is érdekes, hogy az egyik legjobb Kung-fu stílus, a Baji Quan sincs elterjedve. Pedig kevés technikája van, praktikus, relatíve egyszerű, jó testharcban, földrevitelekben, jobban könyökölnek, mint a Muay Thaiosok, kiváló a védelmük, és nem nagyon szeretnek szórakozni, agresszív, dulakodó stílus, illetve nagy meglepetésemre egész ügyesen ütnek. Egyik Baji mester olyan ütéssorozatot nyomott le, amit a Box edzőmtől, meg igazából Boxolóktól nem láttam és valóban szép, erős ütések voltak. Nem mondom, hogy jobban ütnek, mint a Boxolók, mert ez nem igaz, de jobban ütnek, mint sok stílus. De ez csak plusz, a Baji Quan a belharc, leginkább könyök mestere, de kiválóan tud földrevinni, illetve egész jó testharcban is. A Hapkidonál egy erősebb stílus, bár nyilván sok függ az embertől, mint mindig.


Én is kicsit elkalandoztam, a lényeg, hogy az igazán jó stílusok sajnos nincsenek Magyarországon. Se a Tongbei Quan, se a Baji Quan, se a Hapkido, de sok más sincs, amik még szintén nagyon jók. Viszont van sok nagyon jó stílus itt. Savate, Box, Thai Box, Taekwondoo, Judo, Birkózás, Wing Chun, Goju-Ryu Karate, japán Jiu-Jutsu, Hung-Gar, Choy Lay Fut, illetve egy helyen a Xing Yi is jól van oktatva. Én neked itt Magyarországon a Savatét nagyon ajánlom, illetve a Boxot és Thai Boxot is.

2017. nov. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már ebből is látszik mennyire kevesen űzik vagy, hogy nem annyira ismert. 1 komment jött rá.
2017. nov. 16. 23:35
 3/8 A kérdező kommentje:

Írok ide még egy kérdést. Ha ma MMA ível felfele. Ahogy mondtam is egy Boksz+Hapkido+ Bjj kombó.

Hapkido jó MMA alapnak is. Nem? Ott megtanul rúgni rendesen. Technikailag ês az alap rúgásokon túl mivel félmeztelen vannak. Vagyis a ruha nem zavarja őket verseny közben. Olyan rúgásokat is ki tud vitelezni amit egy Muay-thai mester sem. Például azok a forgórúgások, ugrórúgások. Hisz hiába 70% földön döl el. De sok jó àllóbunyós nyert egyetlen jól kivitelezett egyenes rúgással fejre.

2017. nov. 18. 09:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Hapkido: Ezernyi különféle szervezet, amelyik mindegyikében elmondják neked, hogy miért sz*r az összes többi. A gyakorlói felettébb veszélyesek, ha pontosan úgy támadod meg őket, ahogy kérik, és nem védekezel.
2017. nov. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Osztom Xsjado véleményét
2017. nov. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Errőp nem a stílus tehet. Hanem az oktató. Ugyanis ő az a buta, pénzéhes aki más stílusát szidja. Pedig egy értelmes tanuló, vagy mester nem szidja a másik stílusàt, hogy az sz@r. Maximum az edző a rossz és azért nincsenek toppon a tanítványai sem mert tudása nincs. Max egy Okj edzőije de még de lehet 15 évet sem töltött el a sportjában amit oktat.
2017. nov. 28. 11:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Félreértettél, nem a többi stílust, hanem egymást kritizálják állandóan a különböző Hapkido szervezetek.
2017. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az akkor azt jelzi, hogy nincsenek megérve, hogy edzők/mesterek/pêldaképek legyenek.

Hisz megy ez a kistílűség ami gondolom a pénzről szól. Hisz mi másról ma. Félti a saját kis pénzét és inkább a saját ,,kelogáját". Ha lehet így nevezni. Inkább lehúzza mintsem, hogy segítené.

2017. nov. 28. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!