Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyúkúra alatt inkább mindenn...

Fogyúkúra alatt inkább mindennap fél órát eddzek, vagy heti 3,4 alkalommal 1 órát?

Figyelt kérdés
Mindenhol az utóbbit olvasom, amin nagyon meglepődtem. Akkor valamelyik napon több kalóriát eszel, mint a fogyáshoz, a másik napon meg túl sokat éget el a szervezet. Ti mennyit,mit sportoltatok, és többet ettetek a sportos napokon? A napi fél óra is jó?

2017. nov. 18. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a célod. Ha lazább az edzés (kis ugra-bugra), azt csinálhatod minden nap. Ha keményebb, azaz nagy a megterhelés, akkor kell pihenőnapot tartani két edzés között. Nagyon kemény edzést nem javaslok fogyókúra alatt, mert olyankor kissé le van gyengülve a szervezet.
2017. nov. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szálkásodni szeretnék, azaz zsírt égetni és izmodosni is, mert az átlagnál durván kevesebb az izmom, és a fehérje is min. 120 g.

Eddig úgy csináltam,hogy volt egy fél órás zsírégető, egy fél órás erősítő, és egy fél órás zsírégető és erősítő edzésem, ezeket váltogattam (tehát mindennap fél óra torna) de ezek szerint ez nem jó:/

2017. nov. 18. 11:57
 3/8 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, lenne egy kar-hát-váll napom, ami erősítő, szalaggal meg kis súllyal(amit kézre lehet felcsatolni) egy másik napon fittlabda és hullahopp karika(tehát a hasat dolgoztatnám meg) és lenne egy láb és fenék nap, meg ha belefér a keretbe. Egyik héten 3-szor tornáznék, a másik héten meg négyszer, a negyedik egy könnyű aerobik vagy jóga lenne, esetleg biciklizés, ha jobb lesz az idő
2017. nov. 18. 12:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondom, az a lényeg, hogy ne terheld túl magad, de azt úgyis érzed. Én úgy cinálnám, hogy heti három kicsit keményebb erősítő, mégpedig teljes testre, a többi napra meg berakhatsz valami kardiószerűséget (bicikli, gyaloglás, hullahopp).


Azt azért tudnod kell, hogy bár a kezdők könnyen izmosodnak, komolyabb növekedés fogyókúra közben nem lesz. Tehát ha komolyabban szeretnél izmot növelni, arra majd a fogyás után lesz lehetőséged tömegnövelő étrenddel, és keményebb edzéssel. Aztán, mivel jön majd zsír is, megint mehet a szálkásítás.

2017. nov. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok durván izmosodni:O arra nem is lenne lehetőségem, mert az én szervezetem nehezebben termel izmit, mint az átlag nők.

Megfogadom a tanácsod(: köszönöm a választ(:

Azért várom még a kommenteket mástól is(;

2017. nov. 18. 12:56
 6/8 A kérdező kommentje:
Én már csak azt nem értem,hogy ha mindegyik nap eszek 1500 kalóriát, de egyes napokon sokkal többet égetek el,akkor nem fogja az izmokat lebontani? (Vagyis rossz lesz a fogyás, túl nagy a deficit) vagy többet kell enni az edzős napokon?
2017. nov. 18. 16:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha futnál egy órát, azt mondanám, számold bele, de ezek az edzések azért nem visznek el annyi energiát. Amúgy nem annyira a nagy deficit a baj, hanem a szükséges tápanyagok hiánya. Ha a fehérje bevitel rendben van, és dolgoztatod az izmokat, nem valószínű izomvesztés, sőt, kezdőknél kis gyarapodás is jelentkezhet.
2017. nov. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben, akkör megnyugodtam(:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat

2017. nov. 18. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!