Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot érdemes...

Milyen küzdősportot érdemes szegeden űzni?

Figyelt kérdés
Egy párat már megnéztem, de nem igazán tetszettek... A kyokushin-karatéról esetleg tudnátok véleményt mondani, hogy milyen itt szegeden? De igazából minden féle küzdősport érdekelne. Kungfu, taekwondow, karate leginkább. :)

2017. nov. 23. 00:02
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Karatét ne! Azt Magyarországon semmiképpen sem, pláne ne a Kyokushint. Akkor már Goju-Ryu. Szegeden, ha jól tudom van az egyik ritka Kung-fu stílus, amit jól tanítanak, a Wing Chun. Azt nézd meg, ha már Kung-fu. De amúgy igen, mehetsz Boxra, Thai Boxra, Taekwondoora, Savatéra, Judora, Birkózásra, esetleg Kick Boxra, ha az is nagyon tetszik.
2017. nov. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Esetleg nem tudnál egy jó egyesületet ajánlani? Mostanában megnéztem pár edzést, de valahogy egyik sem fogott meg. Goju ryu karatéztam, és elég színvonalas volt.
2017. nov. 23. 16:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Savate úgy tudom csak Budapesten van, így az kiesik.


De minden máshoz hajrá :)

2017. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ugyanazt mondom amit leírtam már. Nem neked. Rossz stílus nincs. Maximum rossz oktatás és lehúzás. Igazi Kyokushin karate meg annak képviselője nagyon jó, technikás és nagyon erős. Kyokushinosok úgy gondolom. Úgy látom lábbal bánnak jobban mint kézzel. Egy erős rugóstílus. Sok rugás technikával, teljes erővel visznek be. Egészen a lábsöpréstől kezdve a combosokon át a köríves rúgásokkal bezárólag. Fejre nincs ütés mert teljesen pusztakezes csak rugás de azok is teljes erővel. Fejre így lehet KO-zni. Ebből azt akarom kihozni, hogy sokat nyújtanak. Meg kell is a hajlékonyság oda ezen okból. Testre, lábra teljes erejű ütések, rugások puszta kézzel amivel lehet még KO-zni. És ezek minimális védőfelszerelésben. Fogvédő, mell és ágyékvédő ha jóo tudom. Puszta kéz és láb. Magáról a stílusról ennyit.

Kíváncsiságból én is nekiálltam keresni a szegedi Kyokushin karatéról. Ezt az interjút találtam a Youtubon róla.


[link]


De ha van ott egy jól oktatott Goju-ryu ami egy erős, szép, hatásos küzdősport akkor menj arra ha az tetszik. Mert a fontos, hogy te szeresd és élvezd az edzést. Nem pedig az, hogy mások mit mondanak itt. Ha te ott jól érzed magad, örömmel mész oda. Az edzések kemények, az edző nagytudású akkor hajrá. Van heti 3 edzés minimum, kumite, technika, kata meg legalább egy minimális edzőfelszerelés pl bokszzság, pajzs, tatami. Akkor rossz hely nem lehet.


A legtöbb kommentelőtől függne akkor mindenki Bokszoló, Kick-boxoló, Muay-thaios lenne. Mert ezek ,,csak" a jó stílusok. Pedig elfelejtik, hogy nem a stílussal hanem az oktatás amivel gond lehet. Mindegyik stílus jó. Mindegyik kemêny és hatásos. Csak mind más módon, a maga stílusában, máshogy.

Ha K1-ezni akarnál menni akkor Muay-thait írná mindenki ami tényleg jó oda. Legközelebb tênyleg ez a 2 stílus a Thai meg Kick-box áll ehez a fajta szabályrendszerhez. De nem kötelező.

Ha meg MMA kategóriában szeretnél mindenki Bokszot, Thai és Kick-boxot, Birkozást, Bjj ajánlaná. Esetleg még a Kempot meg a Savatot.

2017. nov. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Remêlem tudtam segíteni.
2017. nov. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Karatét ne! Azt Magyarországon semmiképpen sem, pláne ne a Kyokushint."


Ebből szerintem a kérdező értette, hogy az oktatással vannak bajok. És az értelmesebb réteg csak azt szidja és teljesen jogosan! Magyarországon Box, Thai Box, Taekwondoo, Savate, Judo, Birkózás, Kempo, Wing Chun, Hung-Gar, Wing Tzun ajánlott. Más nem, mert rossz az oktatása. Esetleg tényleg még Goju-Ryu Karate mehet.

2017. nov. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Értem, hogy mit mondtál. Csak leírom neki, hogy értse nem a stílus/stílusok a rosszak. Hanem az edzőkkel van a gond aki lehúz.
2017. nov. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez így van, sajnos. A Wing Tsun is egy jó, praktikus stílus, de az oktatása sajnos nem elég jó, így nem is ajánlom.
2017. nov. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
És én ezzel szoktam kezdeni. Nem a stílus a hibás érte mert sokan megmerik maguknak azt engedni, hogy stílusokat szidjanak, hogy ez milyen sz@r. Hanem az oktató a rossz akkor. Ezt nem árt mindig leírni. Nem lehet elégszer hangsúlyozni úgy gondolom.
2017. nov. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a részletes segítséget!! :))

A stílusokkal tisztában vagyok, de jó edzőt/sensei/sifu stb. nem találtam még itt igazán szegeden, kivéve a kungfunál, de ott maga a stílus nem annyira fogott meg. Esetleg van olyan egyesület saját tapasztalatok alapján, ami családias, de mégis színvonalas és stíluskövető? :)

2017. nov. 26. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!