Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rendszeresen sportolok,...

Rendszeresen sportolok, egészségesen eszek, de narancsbőröm van. Hogy lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és mióta az eszemet tudom, sportolok rendszeresen. Általános iskolában kézilabdáztam és úsztam, a gimiben kosaraztam, most az egyetemen pedig futni járok (terepen), ill. konditeremben súlyzózok, mindezt heti 5 alkalommal, immár 2 éve. A terepfutást még csak fél éve csinálom, előtte sík talajon futottam rendszerint.

Ami az étkezésemet illeti, 80%-ban odafigyelek, húsból, zöldségekből, rostokból, fehérjékből és vitaminokból áll, viszont néha, heti 2-3 alkalommal megeszek egy (szigorúan egy!) fehér kenyérből készült szendvicset vagy egy csokoládét. Szóval nem teljesen egészséges az étkezésem, de egy 10-es skálán adnék rá mondjuk egy 7-est vagy 8-ast :) Úgy gondolom, ekkora mértékű "csalástól" nem lesz narancsbőre az embernek, pláne ha rendszeresen edz, bár túl nagy szakértő nem vagyok. És igazából meg se tudom mondani, mikor került oda, talán valamikor a gimi végén, de akkor sem tudom miért, hisz sosem hagytam abba a sportot, maximum olyan volt, hogy időhiány miatt kevésbé intenzíven csináltam.

Gondolkodtam, hogy esetleg genetikai dolog-e, de fiatalabb koromban nem emlékszem, hogy lett volna ilyenem. Lehet, hogy a növéstől lett? Igazából a felsőtestemen nincsen narancsbőr, csak a combomon, és (kapaszkodjatok meg), a vádlimon, vagyis ha összenyomom ott a bőrt, akkor ugyanolyan ráncos lesz, mint a combomnál. Ülve egyébként nem is látszik, mozgás közben veszem észre a fenekem alatt, illetve hátsó combozásnál, mikor emelgetem a lábam, akkor a térdhajlatban.

Szerintetek ez mitől lehet? Krémek jók rá? Vagy mit lehet ellene tenni? Elég kiábrándító látvány egy vékony, sportos testen az ilyesmi, ráadásul más is észre vette már, nem csak én. :(



2017. dec. 8. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyit iszol naponta?
2017. dec. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát azt sajnos keveset :( Néha kb csak 1 liter vizet. Köze lehet hozzá?
2017. dec. 11. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is. Napi két litert alsó hangon ki kéne vizelni (ebben tehát nincs benne, amit kiizzadsz). Sok minden máshoz is köze van. A folyadékfogyasztás nem kozmetikai kérdés, hanem egészségügyi.
2017. dec. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Napi 3-4 liter vizet kéne fogyasztani.
2018. febr. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ezt én is végig csináltam,temérdek sport, no cukor, no liszt, egészséges ételek, napi 3 liter vízzel kiegészítve és akkor sem tűnt el...pedig még testzsírszázalék mérésre is elmentem és szóltak, hogy már a normál tartomány alá esett, úgyhogy többet kéne enni (annyira túltoltam a szénhidrátmegvonást).

Szóval ha nekem valaki azt meri mondani (mert sajnos egy pár embertől már hallottam), hogy aki narancsbőrös az biztos, hogy nem egészséges..azt tuti leütöm:D van az a (rohadt szar) genetika, amikor nem tudsz mit csinálni vele sajnos... :(

egy megoldás maradt..próbálom elfogadni..ami annyiból áll, hogy takargatom, ahogy tudom, aztán ez van :/

2018. ápr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!