Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Üdv sportolók! Létezhet...

Markobardos kérdése:

Üdv sportolók! Létezhet efféle mozgás rendellenessé? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, h könyvet írok, és a főhősömet a következő tünetekkel ruháztam fel:

Viszonylag jó fizikumú, de "egy rendellenesség" miatt a futás sokkal több energiát emészt fel, így hamarabb kifárad.

Hangsúj az energia elvonáson van, a szervezettől. Létezik ilyen, vagy hasonló betegség, aminek más, számotzevő, vagy az életet nagyban befolyásoló tünete nincs? Ha igen, mi a neve?

Válaszaitokat előre is köszönöm :)



2017. dec. 9. 23:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Több dolog is szóba jöhet.1.Sima átlag kondis.A mezei kondisok soha nem kardióznak,így az állóképességük eléggé alacsony.Erre rájön hogy viszonylag gyorsan felszednek 10-15 kiló súlyt,az mindegy hogy miben,a lényeg ennek a tömegnek a keringésre kifejtett hatása,ami az,hogy rövid kardió terheléstől is ájulás közeli állapotba tudnak kerülni sokan,mert mondjuk hiába izom ami ott van,a szív és a keringés nincsen felkészítve erre a plusz súlyra,ezért izzad,liheg,ha fel kell mászni az 5.re.

2.Vannak különböző kezeletlen alsó lábszár és talp problémák,mint a merev achilles,vagy merev talp.Az ilyenek 5 métert nem tudnak futni,mert fizikailag képtelenek rá.

3.Vagy szívproblémás mint Willis a Sin Cityben.

2017. dec. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a hösöd súlyemelö volt valamikor, és kötött az izomzata, hamar fàrad a futàsban
2017. dec. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ :)

Eredetileg nem kimondottan terveztem sújemelőnek, szokott túrázni és szeret is, inkább talán a 2. Volt jó, mivel én kimondottan egy rendellenességre gondoltam, és nem arra, h ő bármien módon, esetleg hibás lenne benne.

De szerintem ennek ellenére inkább nem írok konkrétumot, csak annyi marad, h rendellenesség. Azokra ojan jó sok mindent rá lehet fogni :D

2017. dec. 10. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!