Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szemüvegesen lehet bármilyen...

Szemüvegesen lehet bármilyen küzdősportot csinálni?

Figyelt kérdés

-4.5 dioptriás a szemem.

Ilyen szemmel engednek bármilyen küzdő sportot végezni? (Birkózás, box, stb.)



2018. jan. 16. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk Box edzésen van egy lány, aki szemüveges, a kontaktlencsét pedig nem bírja a szeme, szemüveg nélkül meg vak, úgyhogy szemüvegben tolja. Hát vele light sparring van, homlokra ütünk neki finoman, törzsre megy minden. Szóval lehet. Profi Boxoló nem lesz belőle, de hobbiként tudja csinálni.
2018. jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából én látok annyira hogy tudjak. Csak olvastam valahol hogy bizonyos dioptria felett nem engednek. Ebből mennyi igaz?
2018. jan. 16. 12:02
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Semennyi. Aláíratnak veled egy papírt, hogy nem vállalnak felelősséget sérülésekért, csak saját eflelősségre jársz oda. De emiatt nem fognak elküldeni valakit, aki fizet, hogy járhasson.
2018. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

csak igazolt bejegyzett versenyző nem lehetsz legálisan.

de edzést saját felelősségre akármit végezhetsz,akármilyen szinten és keményen.

2018. jan. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engedni engednek, gondolom az a - az hogy távollátó vagy. Na viszont 4,5 el nem tudom hogy fogsz látni mivel én 3 al 2m lévő embert már homályosan láttam... márpedig elég nagy előny ha látod az ütést. El lehet kezdened bokszolni, de nyilván egy profi bokszoló nem lehetsz igy csak önvédelmi szinten ha valaki beléd köt az utcán akkor egy tolóval vagy egy testrúgással elintézd.
2018. jan. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És például ez a nem engedik a versenyzést dolog a birkózásra is vonatkozik?

Ahol ugye nincs ütés.

És ott mennyire lehet zavaró?

2018. jan. 17. 09:35
 7/7 anonim ***** válasza:
figyelj, ahhoz hogy versenyző legyél jó szem kell, max 1 ig lehet elfogadható a szem, ha azon túl megy már jelentősen romlanak az esélyeid, 3 tól már felejtős. Műtesd meg ha te akarsz lenni a következő MCGregor a UFC történelemben vagy pedig sakkoz. Na jó kicsit erős volt ez mert kondizhatsz is de tényleg nem lehet rossz látással ilyeneket csinálni. Sajnálom. Esetleg ha kontaktlencsét birod akkor van reményed de az meg ugye elég drága mulatság szemüveghez képest, akkor már szemműtét.
2018. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!