Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mehetek egyetemen belül...

Mehetek egyetemen belül jógára, úgy, hogy még sosem csináltam? Nem fogok nagyon beégni?

Figyelt kérdés
Most nézegettem az egyetemen a sportokat, és a jógát néztem ki, viszont olvasgattam róla itt gyakorin is, és nem tudom, eléggé megijedtem, vagy hogy mondjam, hogy ott csupa gyakorlott jógázó van, én meg egyszer-kétszer csináltam eddig. Nagyjából 3 éve nem sportolok semmit, néha-néha ha úgy volt, elmentem futni, de erre nagyon ritkán került sor, plusz ugye a heti kötelező tesik. Előtte 10 évig balettoztam elég komolyan, viszonylag megmaradt a hajlékonyságom, de pl spárgába már rég nem tudok lemenni. Szerintetek belevágjak, vagy keressek valami mást?

2018. jan. 25. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valahogyan el kell kezdeni, és a balettos előéleteddel nem lesz nehéz.
2018. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

NEM! Nem "égsz be"

Ha mégis erre utalna ott bárki menj el onnan. Az nem jóga.

Egyébként a jóga nem sport. Az ászanák (a pózok) csak kis része a jógának. A testgyakorlás célja nem verseny, hanem a test tudatosság fejlesztésén ketesztül a teljes érzelmi, gondolati önkontrol és végül a folyamatos tudatosság. A hajlékonyság nem szintmérő.

2018. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
simán elmehetsz, ha az oktató rendes akkor jól fogja kezelni a helyzetet és figyelembe veszi hogy te először vagy ott.
2018. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mehetsz. Nem, nem fogsz.

Ezek az egyetemi kurzusok a kezdőknek (is) szólnak (hacsak nem pont úgy írták ki, hogy "haladóknak"). Mellesleg a balettos múltaddal valószínűleg kapásból a jobbak között leszel.

2018. márc. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!