Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Május közepére nulláról...

Május közepére nulláról feltudok készülni egy 10 km-es futóversenyre úgy hogy a szintidőn belül maradjak (7.30/km)?

Figyelt kérdés

2018. febr. 3. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

nA É

2018. febr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

jAjj, valamit elütöttem imént.


Szóval én 40 vagyok, és ősszel elmentem egy futóversenyre. 7 km volt. És nem készültem rá, nem szoktam futni, semmit sem edzettem. Sikerült egy órán belül teljesítenem, az volt a célom.

Annyi, hogy nem vagyok elhízva, elég sokat mozgok a házimunka során, és a mindennapi közlekedés során elég sokat rohangálok, sietek, rövidke távokat néha szaladok a buszra, stb. Néha túrázok, biciklizek. Szóval sportosan élek, ennyi alapom van.

Egy kövér ismerősöm elkezdett futni, és egész jól megy neki, maga is csodálkozik, hogy egyre hosszabb távokat bír lefutni egyben.

Én egyébként ezt a 7 km-t úgy futottam, hogy hogy futottam, hogy gyorsan gyalogoltam. Nem bírtam volna végig szusszal.


De mindenesetre az biztos, ha jobban szeretném a futást és lenne kedvem, ha akarnám, akkor ha most az énfajta nullámról elkezdeném, akkor májusban menne a 10 km.

De mondjuk én nem akarom. :)


Neked meg hajrá vágj bele, tuti menni fog!

2018. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen ! :)

20 éves vagyok,régebben sportoltam,de futni nem szerettem! Most valahogy hogy neki kezdtem ,jól esett ,kikapcsolt ! A verseny pedig ösztönöz a teljesítményre is ! Remélem sikerülni fog !

Egyik ismerősöm ajánlotta ,ő lassan 40 és maratonokat fut ! Ő is motivál ezzel,és ott lesz szóval mindenképpen jól szeretnék teljesíteni! :)

2018. febr. 3. 13:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen változó, alkattól, edzettségtől, genetikától függ. Én július végén kezdtem el futni, szeptemberben már lefutottam a wizzair félmaratont, októberben pedig a budapest maratont. Igaz, én már spinningeztem előtte több éve, tehát a kondim eléggé jó volt. De amúgy szerintem simán menni fog, nagyon gyorsan lehet fejlődni a futásban, ha tényleg rendszeresen eljársz hetente többször.
2018. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!