Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Nemzeti Közszolgálati...

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem fizikai alkalmasságira pontosabban a fekvenyomás gyakorlattára, hogyan érdemes készülni?

Figyelt kérdés

Ha pl.: Lány vagyok és nem igen emeltem súlyokat ezelőtt. Itthon van ilyen "Dumbells" súlyzó, ha azzal lehet akkor milyen gyakorlatokat érdemes elvégezni? 25 kg kell majd kinyomni 25x, durván 2 és fél hónap múlva.

Illetve a távol ugrás gyakorlatot pedig csak ismeteljem amig messzebbre nem jutok?

Köszi ha tudtok segíteni.



2018. febr. 4. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lemész egy edzőterembe, ahol van fekvenyomó pad. Ott megpróbálsz gyakorolni. Távolugrásra nem tudok mit mondani.
2018. febr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És ha anyagi helyzett miatt a terem nem opció? :/

2018. febr. 4. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg lehet kerülni ezt a gyakorlatot? Ha rendőrnek mész, akkor azt hiszem, hogy meg lehet válogatni, hogy miből kell teljesítened.
2018. febr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elvileg egy feladatot ki lehet venni. Viszont a fekvőtámaszok isszonyatosan mennek nekem, illetve a fekvenyomás a másik a mumus/ illetve kérdéses pont. De hogy egy darabb fekvőtámaszt ne tudjak megcsinálni az hihetetlen... Ezért gondoltam hogy talán a fekvenyomásra könnyebben rá készülnék, de akkor érdemesebb ez alatt a 2 és fél hónap alatt mégiscsak a fekvőtámasszal küzdenem?
2018. febr. 4. 23:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, neked kell mérlegelni.

Viszont a fekvőtámasz meg a fekvenyomás két hasonló gyakorlat. Ha a fekvő nem megy, akkor a fekvenyomás sem biztos, hogy az erősséged.

Ráadásul fekve még sosem nyomtál és nincs hozzá felszerelésed. Beszéld ezt még át a szüleiddel, edződdel, gondold át.

Én személy szerint ilyen körülmények mellett a fekvőtámaszt választanám. Nem tudom abból mennyit kell.

2018. febr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor szerintem a fekvővel fogok küzdeni. Egyébként abból 30mp alatt kell 25db-ot de a pontozás itt "enyhébb", ha pl csak 10 megy az 15 pont. (Ha megy a 25 az 25pont, míg a fekvenyomásnál annyi pont amennyit kinyomsz).
2018. febr. 5. 07:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tavaly már megcsináltam az alkalmasságit, és úgy volt, hogy a fekvenyomás, és a hajlított karú függés között választani kellett.

Értelem szerűen aki nem tudott fekvenyomni, az ment 'lógni' :D

Úgyhogy lemész egy parkba, ott tudsz húzódzkodni, és távolugrani is!

Sok sikert!

2018. febr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2018. febr. 9. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!