Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A tesi tanárom szaktanári...

A tesi tanárom szaktanári figyelmeztetést akart adni, mert nem tudtam felhúzni magam a kötélen. (1-est is adott) Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Eltörtem még 6.ban a kezemet és sajnos eléggé érzékeny még most is 9.ben... De mind1. Megmondtam a tanárnak, hogy nem megy a kötélmászás. Nekem amúgy is van részleges felmentésem az orrvérzésem miatt. Az osztálytársaim is szóltak, hogy én vagyok a soron a kötélmászáson, de nem ment nekem, és igazából nem is mertem volna. Hiába magyaráztam a tesi tanárnak, hogy nem megy, de ő neki állt feljebb... Azt mondta, hogy szaktanárit fog adni, mert nem teljesítettem az órai munkát, és adott egy egyest. Nekem inkább a kezem volt a fontosabb, mint a tesi óra, és ezt mondta: a kötélmászáshoz nincs felmentésem. Tudom, részben igaza volt, és megértem, de soha nem tudtam kötelet mászni. Nem tudom mit mondjak a szüleimnek. Még soha nem volt szaktanárim, szóval eléggé rosszul esett... Mi a véleményetek?

2018. febr. 15. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

A magatartást és a szorgalmat nem lenne szabad összekeverni,tehát a szaktanárit nem kellett volna megkapnod.Szólj az osztályfőnöknek,hátha benne van némi empátia.

Egyest sem igazán érdemeltél volna,én sem tudok a vállam miatt,mégsem kaptam egyest.Neked van igazad,nem pedig annak a vadbarom ""tanárodnak"".

2018. febr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Nagyon úgy tűnik, hogy meg sem próbáltad teljesíteni a feladatot, ezért jogosan kaptál szaktanárit.
2018. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Meg sem próbáltad teljesíteni a feladatot és még magyaráztál is neki,ezért jogos a tanár lépése.Igazából engem is mérhetetlenül fel tud dühíteni,hogy adva van egy feladat meg kell csinálni és valaki meg sem próbálja azért mert nem,és előjön mellé mindenféle nevetséges kifogással.Meg tudtám tépni az ilyeneket.

Amit tenni tudnál,hogy délutánonként megtanulod a kötélmászást,vagy pedig befogod a szádat és eljátszod pár percig,hogy küzdesz vele de nem megy.De a visszaugatás,a nevetséges kifogás keresés és az hogy meg sem próbálod,az bicskanyitogató hozzáállás.

2018. febr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
# 2 én megpróbáltam, de nem ment. Sajnos nem vagyok egy izmos alkat se, úgyogy.. A tanár minimum 60 cm-t várt el mindenkitől, de én csak a lábamat tudtam összekulcsolni. Sajnos a kezem még mindig nagyon fáj, és nagyon rossz eltörni egy testrészt.:( Jó, az egyest megértem, nem teljesítettem a feladatot, de szaktanárit még mindig nem értem.
2018. febr. 15. 17:23
 5/10 anonim ***** válasza:
6%
Ne szórakozz már! Mi azzal szórakoztunk középiskolában, hogy fel tudunk-e mászni csak a kezünket használva. Ezt 40 évesen is meg tudtam csinálni, pedig én sem vagyok egy izompacsirta. 60 centit mászni... Ez igazán nem nagy elvárás.
2018. febr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Oké, tudom. De a kötélmászás régebben meg tudtam csinálni a balesetem előtt és fel tudtam mászni kb. egy métert, csak most, hogy eltört a kezem már nehezebb. Mást meg tudok csinálni pld. futás, cigánykerék, gimnasztika stb. Nem merek kockáztatni, mert a kezem, ha meg van erőltetve annyira, akkor begörcsöl, ráadásul ha elkezdek mászni attól félek, hogy félútnál leesek. Volt rá példa tavaly is, de akkor nem osztályozták a kötélmászást. Nem akarom a feladataimat elhanyagolni, mert mást meg tudok csinálni, mert más feladat nem terheli le a kezemet.
2018. febr. 15. 17:59
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Ha a cigánykereket bírja a kezed, akkor a kötélmászást is fogja. 60 centit kell mászni. Ha félútról leesel, 30 centit zuhansz. Most már kezd nagyon vicces lenni a dolog. Nem tudom, fiú, vagy lány vagy, de embereld meg magad! 3 év alatt már kb. 25-ször begyógyult a törés, főleg, hogy ilyen fiatal vagy.
2018. febr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A kötélmászásnál húzni kell a testemet, de a cigánykeréknél szerencsére bírja a kezem, mivel ott csak "ugrálni" kell. Valamint az idő is számít, mert nálam sok időbe tellik, míg megmászom a kötelet, de a cigánykeréknél 2 másodperc és kész, és az egyensúly is számít. Szóval így a cigánykerék könnyebb nekem, mint a kötélmászás, de így is volt régen is. A csontom pedig nem forrt össze még rendesen, mondta is még az orvos, hogy vigyázzak vele. Nagyon csúnya törés volt, abban az évben nem is tesizhettem.
2018. febr. 15. 18:19
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Szaktanárit nem kellett volna kapnod akkor sem,hiszen az a magatartást jelenti.

Nem visszaugatás,hogy a kérdező felvázolja a helyzetét.

Az a szánalmas,hogy a tanár ezt mind telibeszarta.Ő a "nevelő",neki kellene inkább megemberelni magát!

2018. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
95%
Az egyest meg talan megerdemled (nem rosszindulatbol mondom, csak megprobalom elkepzelni a tanarod szemszogebol), amiert az orai munkaban nem vettel reszt, bar ha azt vesszuk, higy az ominózus eset mar 3 eve volt akkor a tanarnak epp eleg ideje lett volna ezt a helyzetet elfogadni. Az mondjuk lehet, hogy a 3 ev alatt mar epp elege lett abbol hogy a testneveles nehany alap feladatat (ha nem is önhibadbol) , de nem tudod megcsinalni, de ez meg mindig nem jogositja fel hogy szaktanarit adjon neked!! Tanarkent inkabb empatikusan kene kezelnie a helyzetet,nem pedig rontani rajta!! Az tenyleg sokat segithet, ha szolsz az ofőnek, de ha tenyleg ennyire sulyos a helyzet, es mar maskor is tortent olyan, hogy valami kotelezo dolog a nehezedre esett, akkor a szuleid biztos megertoek lesznek, meg akkor is ha szaktanarit kapsz ezert az oltari nagy baromsagert! Az a legszerencsesebb ha hozzajuk fordulsz tanacsert, elvegre ŐK a szuleid!
2018. febr. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!