Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aki maga is sportol, aktív...

Aki maga is sportol, aktív életet él, egészséges az a szerelmet is csak olyannal találhatja meg aki sportol és egészséges?

Figyelt kérdés
Mert mondjuk nálam alap, hogy a párom legalább annyit sportoljon és legalább annyira éljen egészségesen mint én. Egyszerűen más az életről alkotott képe egy punnyadónak meg egy aktívnak, vagy ez nem törvényszerű?

2018. ápr. 9. 21:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
Igazából nálam nem számít, nem ezt nézném elsősorban. De viszont hosszabb távon megpróbálnám vele megszerettetni. Egy kis sporttól még senkinek nem lett rossz kedve, hogy ne próbálja meg.
2018. ápr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, persze érthető, de aki mondjuk nem csak egy kicsit sportol hanem mondjuk fél napokat, az azért más
2018. ápr. 9. 21:51
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Nem az él egészségesen, aki félnapokat sportol. Az már nem egészség. 40-50 évesen fogod meginni a levét.
2018. ápr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Okés de az életvitel az mégiscsak más
2018. ápr. 9. 22:01
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a sport a (z egyik) hobbim, márpedig szerintem az a normális, hogy ha a párunknak választunk valakit, akkor időt akarunk vele tölteni. Márpedig a nap nagy részét amúgy sem töltjük együtt, mert a munka 9-10 órát elvesz az életünkből naponta. Ha a szabadidőnkben sem tudunk együtt lenni, akkor mégis mikor?

Nekem fontos, hogy közösen érezzük jól magunkat. Ha én pl. kinn bringázom, ő meg benn ül és bámulja a tévét szabadidejében, az nekem nem párkapcsolat.

Nyilván hajlandónak kell lenni kompromisszumokra. Pl ha ő jobban szeret futni, én meg bringázni, akkor egyik nap futunk együtt, másik nap biciklizünk együtt. Ha fáradt vagyok, vagy nem érzem jól magam, jól esik, ha ő is inkább velem marad most az egszer, és pihenünk, megnézünk egy filmet, de ha mégis menni akar, abból sem csinálok hisztit. De ha valaki aktívan akarja tölteni az idejét, a másik meg mindig egész nap filmezne meg gépezne, az szerintem nem áthidalható akadály, hacsak az egyik fél teljesen fel nem adja magát, aminek pedig szerintem hosszú távon mindenképpen rossz eredménye lesz.

2018. ápr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen előnyben részesítem azokat, akik az enyémhez hasonló értékrenddel rendelkeznek és hasonló életmódot követnek. Nekem furán adná ki magát, ha valaki bántani akarná, én védeném meg, mert én vagyok az erősebb (az már más téma, hogy küzdősportolok:D) Félreértés ne essék, nem vagyok egy vadállat, inkább atletikus alkat vagyok. Ha mégis olyannal jönnék össze, aki nem sportol, tuti megpróbálnám megszerettetni vele.Egyébként amúgy semmi bajom a punnyadó emberekkel, csak egyszerűen lehet hogy nekem lenne kisebbségi komolexusom amiatt, hogy "én hordom a nadrágot".:D (Nem tudom, hogy egyáltalán létezik-e ilyen, de én el tudom képzelni.)
2018. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizonyára emberfüggő, de azt hiszem, sokunknak fontos, hogy ne legyen óriási ellentét ezen a téren.

S akinek tényleg sok időt vesz el a sport, mert nem súlyzózik heti 3-szor, akár a munkanapja előtt, hanem rengeteget biciklizik, fut, túrázik, annak elég durva lehet, ha ez az idő egy az egyben kiesik és ilyenkor sincs a párjával. DE vannak (nem ebből élő) sportolók, akik soha nincsenek a párjukkal, amíg lefutnak pl. egy 300 km-es ultramaratont, s esélyes, hogy az edzéseiken sem tud velük lépést tartani a másik. Vannak ilyen házasságok is, valamikor bizonyára együtt is vannak... Én nagyon az a fajta vagyok, aki szereti együtt csinálni a dolgokat a másikkal, mindig a párommal járok túrázni s néha biciklizni. Futni csak munkába szokott, azt én még nem tudok, de majd igyekszem.

A súlyzós edzés egyéni dolog (kivéve, ha le kell vennie rólam a súlyzót, de azokat még kerülöm, elég nekem az egykezes is), de annál is elvárom, hogy egy ponton belekezdjen, hogy jobb karban legyen. Nagyon hosszú életet tervezek vele s nem elesetten és gyengén... Ide kapcsolódik az egészséges étrend is, de abban is nagy az összhang, jónak tartjuk a másik étkezését is, de teljesen máshogyan eszünk, mivel más az ideális, egészséges étrend a számunkra s kicsit az ízlésünk is eltér (persze vannak közös pontok).


Mindketten elég lusták vagyunk, nem sportosak, nem igazán aktívak. Mozogni viszont kell, jobb tőle a kedv és az energiaszint.

Én azért túrázom, mert ott csak sétálgatok a hegyen és jó nekem.

2018. ápr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem ez a fő, de azért számítana.

És én nem fél, hanem egész napokat töltök sporttal, mert bicajozok, s az nem egy -két órás.

2018. ápr. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

én punnyadok, a párom nagyon sportol

semmi gond vele 6 éve

nem kötelező mindent együtt csinálni, és győzködni se kell egymást, mindketten úgy vagyunk jók egymásnak

2018. ápr. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem olyan nagy szempont,főleg hogy a nők jó ha 2%a sportol 20 felett rendszeresen,30 felett meg fél százalék se szerintem.Szóval nagyon lekorlátozná magát az aki csak ilyennel éri be.Annyi az egész,hogy az életnek ezen a területén a nő nem vesz részt a kaja elkészítés részen kívül és gyakrabban kell cserélni,mert egy nem sportoló szavatossága kapcsolatban jóval rövidebb lehet,mert ahogy nő a tzs-je nő-főleg a toka és az úszógumi ami kiábrándító lehet,ezekhez még kövérnek sem kell lenni,átlagos nem sportolón is ott lehet-úgy fog csökkenni az intimitásra való igény a ff-i részéről felé,ami idővel konfliktushoz majd szakításhoz vezethet.Főleg ha tényleg aktívan sportoló egészségtudatos a fickó egy magasabb igényszinttel.Tehát ideális esetben olyat találsz aki ha nem is a te szinteden fanatikus,de valamilyen,akár minimálisan is igényes az egészségére és a testére.
2018. ápr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!