Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen cipők a jók tartós,...

Nagy_Z kérdése:

Milyen cipők a jók tartós, hosszú, járdán, országúton való gyaloglásra?

Figyelt kérdés

Sokat gyalogolok (nem futok) városi környezetben. Ezért nekem kifejezetten olyan cipő kellene, ami alkalmas erre.


Valamilyen jobb minőségű futócipő vagy inkább túracipő legyen inkább szerintetek?


Szempontok:

ne legyen magasszárú

kifejezetten jó ütéscsillapítása legyen

vízállóbb legyen valamilyen szinten (eső)

szellőzősebb fazon legyen (ne melegedjen bele teljesen a lábam)

a talpa ne legyen teljesen merev.


2 lehetséges választás, amiket próbáltam (kényelemre mind2 ugyanaz, az első könnyebb, viszont kevésbé vízálló, a 2. vízállóbb fazon, de a szellőzése nem olyan jó szerintem még Gore-Tex-szel sem, mint az elsőnek):



[link]


[link]


Nem tudom, a leírtaknak melyik felel meg jobban, más javaslatot is szívesen veszek, ha van tapasztalat vagy meglátás:



Előre is köszi!



2018. ápr. 11. 15:28
 1/1 A kérdező kommentje:

Ezt kihagytam, 3. lehetőségként ez merült fel pl.:


[link]


Ezt is próbáltam, nem rossz, csak kicsit melegnek tűnik (ha már tavasszal is bejön a melegebb idő). És a talpa lehetne egy icipicit rugalmasabb (kissé olyan számomra a cipő, mintha egy gumiszőnyegen járnék, de lehet, ez általános ebben a kategóriában).

2018. ápr. 12. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!