Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen típusú edzéssel tudom...

Milyen típusú edzéssel tudom a futási gyorsaságomat növelni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 27 perc alatt futom az 5km-t, le akarnám faragni ezt az időt 25-re.

Nem vagyok egy sportos gyerek, úgyhogy ez a 27-es idő is már csodaszámba megy, úgyhogy van azért még mit erősíteni a lábamon, de igazából az egész testemen is.


Milyen edzéssel tudom mondjuk másfél hónap alatt 25perc alá vinni ezt az amúgy is jó eredményt? (az edzettségi állapotomhoz képest jó eredmény)

Intervallum edzések sprintelgetéssel, vagy dombon fel-le futkozás? Érdemes esetleg először a távolságot növelni, ami erőnlétet adna jobban, és utána már ezt az erőnlétet a gyorsításra öszpontosítani?

Gondolom az hülyeség hogy csak ezt az 5km-es távot gyakorolgatom folyamatosan?


Meg azért gondolom súlyzózgatni néha jót tenne az összhatás kedvéért?

Mit ajánlotok?


Köszi



2018. ápr. 18. 18:26
 1/1 anonim válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek_..



Ez az én kérdésem. Ugyan az a tartalma körülbelül, én is az 5 km - t szeretném javítani, pontosítva 24 alá vinni. Egyenlőre. A 3 kilót meg 12 - re, és a többi.



Elvileg a kulcs a változatosság, ne csináld minden nap megrögzötten ugyan azt, mert stagnálni fogsz. Súlyzózás keresztedzésnek tökéletes, vagy bármilyen más, saját testsúlyos workout, úszás, cardio. Futásban meg az intervallumozást (100 - anként akár) érdemes váltogatni a sima, normál tempójú hosszútávval. Dombon futkosás, lépcsőzés, szerintem mindegy, csak izzadj, fejlődj :D


Profibb tervért mint látod, én is csak kuncsorgok.

2018. ápr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!