Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csináltok olyankor,...

Mit csináltok olyankor, amikor keveset alszotok? Hogy mentek futni? Fogyozóm, de egyszerűen zavar hogy az elmúlt 1 hétben kb.2 (de lehet 3) napom is el lett cseszve mert szarul aludtam. Mit csináltok? Hiába iszok több koffeint?

Figyelt kérdés

Tökre jókat tudtam edzeni, 10-12 km-eket, mikor 7-8 órát aludtam. De mikor 6,5-7et akkor is tudtam 10 km-t futni.


Tegnap (szombat délelőtt) akartam menni mert pénteken kimaradt, és 3 órát aludtam szombaton... hát az lehetetlen... (későn értem haza melóból)


Ma is jól akartam edzeni, erre mi van? Alszom kb. 5 órát, pisilnem kellett, és utána kb. 1 óra "felületes" alvás, megébredtem megint, pisi majd kb. 45 perc felületes alvás.


Tökre fos volt. 30 percet bírtam a kondigépen de a fele így is kb. séta volt.

Alig több mint 3,5 km...


arra nem gondoltam (később jutott eszembe délután) hogy kerékpározni kellett volna, vagy ellipszis (tudom az nem olyan megerőltető mint pl. a futás 10 km/h-n, de lehet az ment volna.


Mit tegyek?

Szedek gyógynövényből készült kapszulát (segíti az alvást,minden este 2 db, macskagyökér kapszula) meg iszom hozzá gyógyteát is (macskagyökér tea is, a kapszula mellett, lefőzöm + abba citromfű, golgota).


Kb. 1 órán át hagyom állni.

Régen ettől 8 órát aludtam... mit tegyek?


Hiába iszok ilyenkor több koffeint, hat kb. az első fél órában vagy 20 percig utána szar...

régen tudtam 10 km / hn futni, múlt héten kb 9 lett, ma meg 8,5-8,7-en voltam kicsit, de ilyen HIIT szerűen hogy 3 perc futás 1 perc séta, 3 perc futás majd a végén egy 8 perces séta...


mit tegyek?

24/l



2018. ápr. 22. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha én nem aludtam eleget, akkor alszom. Komolyan, képtelen vagyok keveset aludni, állva is elalszom s ha mégis fent vagyok, lassú zombi üzemmód és semmire sem lehet rávenni.

Aludni persze másnak is kell, ha jobban is bírja a alváshiányt. A koffein ezt nyilván nem tudja pótolni.


Biomelatonin tabletta esetleg?

De még inkább rendes evés? Ha zavarja az alvást, akkor valami nem OK, bár tudom, hogy nem mindig könnyű megtalálni azt a módszert, ahol úgy fogysz, hogy nem éhezel s nem megy tönkre az alvásod...

2018. ápr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem az vált a legjobban, ha mindig hasonló időben fekszem és kelek. Mivel hétköznap 6-kor kelek, hogy beérjek egyetemre, ezért hétvégén se alszom tovább 7-nél.

Sokan kérdezik akkor hogy tudom kipihenni a hétköznapi koránkelést. Egyszerű, mindig korán is fekszem le.

Előző félévem teljesen el volt cseszve. Éjfél után feküdtem, reggel szenvedés volt a kelés, kávén éltem, hétvégén meg 11 órákat aludtam. Edzeni persze keveset és nem túl hatékonyan bírtam. Azzal védekeztem, hogy éjszakai bagoly vagyok. Azonban akarattal bármit meg lehet változtatni.

Most kipihent vagyok, tele energiával, heti 8-9 edzés megy. Igen, van amikor napi kettő és bírom. Plusz megtanultam meditálni. Rettentő hasznos. Leszoktam teljesen a kávéról, teát sem iszom. Ha valamiért nagyon fáradt lennék, akkor délután szoktam szunyókálni, de szigorúan maximum 30 percet.


Ha nem tudsz mindig ugyan akkor aludni, akkor is legyen egy rendszer. Ha éjszakázol, akkor a másnapot ne aludd végig, hogy tudj este pihenni időben.

Továbbá sok minden fejben dől el. Nekem sincs mindig kedvem a délutáni edzéshez, ha reggel már voltam. De ha fejben eldöntöm, akkor túl lehet lendülni a fáradtságon és kedvtelenségen, hidd el.

2018. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszul alszok, általában lazákat edzek. Néhány nap múlva, ha felgyülemlik a fáradtság, úgyis akkorát alszok, mint egy medve, azt majd felhasználom a kemény edzésekre, tehát a nagy alvás után bepótolom a kemény edzéseket
2018. ápr. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!