Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot ajánlanátok...

Milyen sportot ajánlanátok (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Amióta Budapestre költöztem, elég nagy gondba kerültem a sportolással. Jelenleg nem sportolok semmit, alkalmanként sem és elég régóta szeretnék már ezen változtatni.

Viszont elég sok oka van annak, hogy ez így sikerült - kifogások, hogy úgy fogalmazzak, de a konstruktív válaszokért jöttem csak. (A többi fajtát már ismerem, köszi.)


Szóval a feltételek ahhoz, hogy hosszútávon is megvalósítható legyen a dolog, ne csak az első x alkalomig tartson:

- legyen olcsó, mert egyetemistaként nagyon be kell osztanom a pénzem (a testedzős, aerobikos órák és az úszás ezért kiesik, pedig utóbbit imádom, évekig jártam régen)

- ne kelljen érte utazni (végső soron azért hagynám abba, mert kinek van kedve megint fél órát utazni egy egyórás edzésért)

- futás teljes mértékben kizárva: próbáltam számtalanszor, asztmás vagyok, a legkisebb kocogástól is fél napig fuldoklom

- sajnos a kerékpározás is (kedvenc sportom volt, de most emeletes panel tetején lakom és a liftbe csak felemelve férne bele a bringa, de sajnos nem bírom megemelni... nincs földszinti tároló, sem pedig garázs)

- otthoni edzést próbáltam, számtalanszor, az a baj vele, hogy habár a gyakorlatok teljesíthetetlenül bonyolultak általában (így figyelj a testtartásra, úgy törd el a gerinced), egyáltalán nem dolgoztatnak meg vagy fárasztanak el, illetve a csuklómat egy ganglion miatt nem nagyon tudom kifelé hajlítani (igen, fekvőtámasz és minden négykézlábas gyakorlat kilőve... apropó, labdás játékok is :( )... ha valaki mégis tud olyan csatornát, amit nem perfekcionista guminők találtak ki, bizonyisten teszek mégegy próbát :)

- jóga: már félek kiscsoportos órákra járni, mert nagyon sok megalázó élményem van és nem akarok azért fizetni, hogy valaki rajtam élje ki magát


Szóval létezik még ezeken kívül bármi? Teljesen feladtam és tanácstalan vagyok.


Illetve azt az elején nem említettem, hogy mivel nem vagyok sem elhízva, sem olyan egészségi állapotban, hogy nagyon szükséges lenne, ezért csak ésszerű kereteken belül szeretnék a sportra időt és energiát áldozni (értem ezalatt, hogy nem fogok minden nap órákat utazni érte vagy úgy kinyírni magam, hogy napokig izomlázam legyen). Meg persze a fő prioritás az egyetem, a háztartás és a párkapcsolatom, ezek mellett nem is marad túl sok pénzem/időm/energiám. :/



2018. máj. 23. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Sakk
2018. máj. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"- sajnos a kerékpározás is (kedvenc sportom volt, de most emeletes panel tetején lakom és a liftbe csak felemelve férne bele a bringa, de sajnos nem bírom megemelni... nincs földszinti tároló, sem pedig garázs)"


12 ezer forint/év a Bubi bérlet. Azt nem kell felvinni a panelben a lifttel...


Amúgy ha a futástól fuldokolsz, akkor a többi sporttól is fogsz szerintem, mert mindegyik felgyórsítja a légzésedet.

2018. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!