Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezik láb-barát balett?

Létezik láb-barát balett?

Figyelt kérdés
A kislányom szeretném beíratni balettozni, de akkor semmiképp sem ha az ártana neki. Létezik valamiféle alfaja a balettnek ami kikerüli azokat a "veszélyes" pózokat, elemeket?

2018. máj. 25. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán a ritmikus gimnasztika kevésbé rossz a lábfejnek.
2018. máj. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az előzővel, szerintem az RG sokkal inkább tönkreteszik a lábat. Nem Rgztem soha, de

azt látom folyton, hogy sétálgatniuk kell zokniban a rüsztükön percekig, hiába látszik hogy sokan nagyon szenvednek,... (Persze ez lehet nem mindenhol van így)

A balettról van saját tapasztalatom. 7 évesen kezdtem és eddig nem tette tönkre a lábam egyáltalán. (19 éves vagyok) A legtöbb hobbi tánciskolában, nem tanítanak spicc technikát kicsiknek, így nincs semmi ami árthatna. Nekem rengeteget adott a balett, arra bíztatnálak, hogy írasd be. Ha ilyen félelmeid vannak, akkor érdemes több helyet is megnézni, mert már elég sok épphogy csak hozzáértő balett tanár van.

Szívesen segítek balett témában ha van még kérdésed. :)

2018. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De mégis mik azok a "veszélyes" pózok? Ha nem azt csinálja, amit az edzője mond, az mind veszélyes. Jégtáncoltam, műkoriztam, hiphop, balett, kortárs, rúdtánc, más területen: lovagoltam, falat másztam, teniszeztem, rövid ideig szertornáztam is. Ha Hollywoodból indulunk ki, akkor szétforgácsolódott a lábujjam, elszakadt az összes szalag a lábamban, hiányzik a térdemből a csontom, eltört a gerincem, agyrázkódást kaptam, és levágtám az ujjaimat a kezemről.

Ne indulj ki a kasszasiker sportos-katasztrófafilmekből, egy mezei balettórába nem fog belehalni. 20 éves vagyok, és a fenti balesetekből egy sem következett be. Illetve néha megrándult a bokám (eleve laza a szalag benne) amikor olyan dolgokat csináltam amit az aktuális edzőm szerint nem kéne az én szintemen még.

Minden tánc valamilyen úton-módon kötődik a baletthez, és ha a lányod hülye, akkor idővel lesérül. Ha meg tudja érteni, hogy jó oka van annak amit az edzője mond, akkor nehéz lesz összeszedni valami komoly dolgot.

Inkább az adott táncsuliról kérd a véleményét a gyk-nak, akkor tudunk segíteni hogy jó kezekben lesz-e a lányod.

2018. máj. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!