Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek hozzá az...

Hogyan kezdjek hozzá az edzéshez, ha nagyon le vagyok gyengülve?

Figyelt kérdés

Sosem voltam egy nagyon sportos egyén, de nem voltak fizikai problémáim, tűrhető kondiban voltam.

DE 2 éve elkezdtem egyetemre járni. Elköltöztem a szülővárosomból egy nagyvárosba: otthon mindig bicikliztem, gyakran csak úgy 1-1,5 órát, itt viszont mindenhova gyalog/tömegközlekedéssel megyek, és azon kívül, hogy bemegyek az egyetemre/haza megyek, nem nagyon megyek máshová (max a közelbe, tehát nincs olyan, mint otthon, hogy egy órát biciklizek). Így a 2 év alatt eljutottam oda, hogy 22 évesen fáj a derekam szinte állandó jelleggel, mert (elvileg) el van teljesen gyengülve az ottani izomfűző, ami tartaná a derekam (és így az egész felsőtestem). A hátam is nagyon sokat fáj, a karjaim is teljesen izomtalanok lettek. /A sok tanulás és óra miatt mindig ültem./


Nagyon szeretnék ezen a helyzeten változtatni, mert egyáltalán nem érzem jól magam, és nagyon bánom, hogy hagytam idáig fajulni a dolgot. Szeretném, ha a mozgás újra könnyed lenne, és nem lennének fájdalmaim, nem lennék gyenge.

De nem tudom, hogy ebben az esetben hogyan kezdjek hozzá. Nem szabad csak úgy egy brutális edzésbe belekezdenem, mert ezzel többet árthatok, de amit kitaláltam, abban nem vagyok biztos, hogy jó.

Itthoni edzést tudok veégezni, mert anyagilag nem állunk jól, tehát kondiba/uszodába nem tudok menni, csak a meglévő dolgokkal tudok dolgozni: két 0,5 kilós, két 1 kilós súlyzó, gumiszalag.

Tudna valaki tanácsot adni, hogy mégis hogy kezdjek neki?



2018. jún. 7. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen problémám volt a hátammal/derekammal ,a gyógytorna sem segített ..

Ami helyrerakta pár hónap alatt ,az a merevlábas felhúzás ,csak 10-15 kilóval csináltam ,de azóta semmi baja a hátamnak ,rengeteget erősödött,még a tartásomon is látszik .

Súly nélkül nem tudom mit lehetne,mondanám hogy valami gerinctorna,de nekem nem lett jobb tőle.

Plank ,fekvőtámasz ?

2018. jún. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1 kg sulyzó az semmi.Azt hagyjuk.Nagyvárosba élsz.Azt nem írtsd milyen-be.De biztos van street workout park.Na az ingyen van.Lehet húzódzkodni,tolódzkodni,fekvőtámsz stb.Magyarul saját testsúlyos edzés.
2018. jún. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

tudom ajánlani a Home workout-ot. Ez andrioidos applikáció, és ad feladatokat. Egeész jól le tud fárasztani. jó kis progi. nekem is fenn van, de vmiért nem küld értesítéseket, én meg nem tudok mostanság időt szakítani rá, vagy kedvem nincs hozzá. de be tudod állítani melyik nap, mikor küldön emlékeztetőt.

azzal elkezded, utánna mehetsz konidba, vagy street workoutba, ahogy az előző mondja. gyengén csak léégsz ott mindenki előtt, ezzel a progival meg tudsz erősödni :D

2018. júl. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!